Jaké tenisky si letos pořídit a jak je konečně udržet čisté? | Pro ženy | Blesk.cz

Jaké tenisky si letos pořídit a jak je konečně udržet čisté?

25. září 2019 | 06:00

Znáte to, pořídíte si nové tenisky a za týden vypadají, že by potřebovaly reklamovat (zejména naše oblíbené bílé kousky). Máme pro vás pár tipů, jak tenisky udržet stále jako nové, a také jsme pro vás našly parádní kousky, které si letos pořídit.

Začneme jednoduše. Jako prevenci se naučte konečně používat impregnaci. Udělejte si z toho rituál. Hned jak si přinesete nové boty domů (nejen tenisky), dodejte jim pořádnou dávku postřiku. Když se pak umažou, nečistoty půjdou snáz dolů.

Když se vám zašpiní, otřete je vlhkým hadříkem, špína se může usadit i ve švech, na ni vezměte kartáček na zuby. Problém může být i v tom, že bílé tenisky či bílá podrážka nejdou už tak perfektně vyčistit, a přesně v tomhle vám pomůže nano houbička, které se oprávněně říká kouzelná. Houbička je dnes běžně k sehnání, stačí zapátrat na internetu. Pokud s ní neodstraníte nečistoty, tak je opravdu čas na nové boty.

A jaké tenisky si letos pořídit? Na místo retro tenisek (ugly sneakers) vstoupily trekové tenisky. Ugly teniskám jsou hodně podobné, ale jsou méně mohutné, proto si je jistě oblíbí více žen. My se do nich doslova zamilovaly. Prodávají se v nejrůznějších barvách a s mnoha hravými vzory. Hodí se prakticky ke všemu.

Chybu neuděláte ani s kotníkovými teniskami, pozor ale na to, že zkracují nohy. Na výběr máte pevné nebo ponožkové kousky, které vám obepnou kotník. Noste je spíše ke kalhotám. Na ty nejmódnější kousky se podívejte do naší fotogalerie:

Autor: Markéta Luštincová