Letní šatník využijete i na podzim. Stačí vlastnit těchto 8 kousků! | Pro ženy | Blesk.cz

Letní šatník využijete i na podzim. Stačí vlastnit těchto 8 kousků!

21. července 2019 | 06:00

Když se přiblíží konec letní sezony, nekompromisně vždy uklidíte všechno oblečení na dno skříně a vytáhnete ho zase až napřesrok? To není potřeba, když budete mít ty správné kousky, mohou s vámi strávit i nemalou část podzimu. Které fungují perfektně v létě i na podzim?

Místo těžkých bundiček vyzkoušejte sako, nejlépe bílé nebo béžové. Skvěle bude fungovat s šaty, sukněmi i kalhotami jakéhokoliv typu. Nejlépe však využijete ty se zkrácenou délkou nohavic. Vybírat můžete plátěné materiály nebo klasické džíny. Na podzim si k nim vezměte tenisky nebo lodičky.

Letní sandálky nahraďte takzvanými mules, u nichž máte pouze otevřenou patu. Hodí se navíc jak na dovolenou, tak do práce. Dalším kouskem je vyšívaná halenka. Ta se vám bude taktéž hodit u moře i v kanceláři.

Mules jsou ideálním řešením do přechodného období.
Mules jsou ideálním řešením do přechodného období.

Co se týká šatů, budete potřebovat dva druhy. Zavinovací květované šaty se vám budou hodit na letní večery a s koženou bundičkou a kotníkovými botami je pak unosíte i na podzim. Květy se hodí na všechny sezony a my je milujeme.

Ty druhé jsou černé jednoduché šaty na ramínka. Z takových šatů sestavíte outfit prostě kamkoliv. V létě stačí pár doplňků a na podzim můžete přidat již zmíněné sako.

Pruhované tričko je možná synonymem pro léto, ale rozhodně se hodí i na chladnější měsíce. Pokud pruhy nejsou vaším šálkem kávy, stačí mít univerzální bílé tričko.

Pokud milujete sukně, univerzální je ta, která je lehká, takže vám v ní nebude v létě horko, ale zároveň taková, ke které se hodí nadměrné úplety. Ideální je délka do půli lýtek: midi. 

Pořiďte si kousky dle našeho seznamu, ty nejlepší najdete v naší fotogalerii:

Autor: Markéta Luštincová