100 let ofiny: Kdy se nosila rovná, patka nebo vyčesaná? | Pro ženy | Blesk.cz

100 let ofiny: Kdy se nosila rovná, patka nebo vyčesaná?

14. října 2016 | 06:00

Stejně jako se před sto, padesáti i dvaceti lety nosily jiné boty, šaty i spodní prádlo, měnily se v průběhu let i účesy. Tentokrát se podíváme, jakým vývojem prošla ofina, která je velkým hitem i dnes.

Krátký uhlazený bob a rovně střižená ofina končící těsně na obočím, to byl účes typický pro dobu zhruba před sto lety. Dnes jsou všechny délky mikáda také v kurzu, ale spíše zvlněné a s ležérní patkou. Tehdejší rovně střiženou ofinu vystřídala ve 30. letech mnohem jemnější, která korespondovala s vlnitými vlasy. Zhruba o deset let později se ofina začala nosit zamotaná nahoru jako kremrole. Zdobila se sponkami a květinami nebo se těsně za ní nasazoval klobouček. V 50. letech se ofina opět nejčastěji nosila rovně střižená a sčesaná jemně na stranu. K ní se nejčastěji česal nadýchaný, ale uhlazený drdol.

Jak se měnila ofina v průběhu let? • VIDEO: youtube.com/allure

V 60. letech se zkracovaly nejen sukně, ale i vlasy. Sestřih na kluka s "oškubanou" ofinou byl tehdy hit. Následujících deset let měly ženy na to, aby jim ofina dorostla a mohly ji nosit dlouhou s pěšinkou uprostřed, ideálně navlněnou. 80. léta výrazně ovlivnil účes herečky Christiny Applegate ze seriálu Ženatý se závazky. Po vyfoukané dlouhé ofině a objemném účesu tehdy toužila snad každá. A co bylo potom? To se dozvíte ve videu!

Stříhání ofiny může být i hračka!

Zde sledujte, jak se během 100 let měnily další módní trendy!