Největší úlety z týdnů módy: Brouci, burky a mrtvé nevěsty! | Pro ženy | Blesk.cz

Největší úlety z týdnů módy: Brouci, burky a mrtvé nevěsty!

5. března 2013 | 07:00

Týdny módy v Londýně, New Yorku a Miláně jsou za námi, ten pařížský se chýlí ke konci - a my už víme, co se bude nosit na podzim. Poznatek číslo jedna? Móda druhé části roku bude zase o něco šílenější!

Přehlídky pro sezónu podzim-zima 2013 sledoval s napětím celý svět. V Paříži je sice fashion week teprve v polovině, ale trendy jsou jasné už teď. Tohle jsou ty, které nás nejvíc překvapily:

Vzory neznají mezí

Motivy, potisky a aplikace zaplavily přehlídková mola už loni. Na podzim budou ale bláznivější a místy i pochmurnější. U House of Holland to byly aplikace ve tvaru cigaret, Dolceho & Gabbanu inspirovaly mozaiky z 6. století, v Topshop Unique rozpixelovali květiny... A značka Lanvin? Ta přišla rovnou s motivem hemžících se brouků!

...

Hlavní je hlava

Mnoho designérů tentokrát kladlo důraz na nejrůznější čepice, klobouky a kukly. Anna Sui zahalila modelky rovnou do krajkových variací na burky, zatímco u Oscara de la Renty chodily s kloboukem à la Rumcajs a u Pam Hogg s "balíky" na hlavě. Velké pánské klobouky u Dsquared2? Slabá káva...

...

Gotika se vrací

A je ještě temnější! Černá barva zcela ovládla většinu přehlídek, často v kombinaci s porcelánovou pletí. S "mrtvými nevěstami" přišli třeba John Rocha (vlevo) nebo Gareth Pugh (vpravo); u Armaniho měla černá retro náboj a Viktor & Rolf ji pojali dramaticky.

...

Ramena jsou obrovská

Takhle výrazná ramena neviděl svět módy už dobrých třicet let! Jsou nepřirozeně velká, ale maskulinitu vyvažuje oblá silueta. Ramenaté, sportovně elegantní dámy jsme viděli u Carven, Lacoste, Petra Pilottiho i Sportmaxu.

...

Maskáčový vzor ožívá

Vždy, když se zdá, že jsme na něj nadobro zapomněli, vstane tenhle vojenský motiv z mrtvých. Letos mu ale musíme přiznat nebývalou eleganci. U značky Fendi byl modrý a fialový, Christopher Kane nasadil mimikry v barvách podzimního listí a Michael Kors se naopak nebál kontrastů.

...

Autor: Marie Barvínková