Je vám horko? 4 materiály, ve kterých ho hravě zvládnete! | Pro ženy | Blesk.cz

Je vám horko? 4 materiály, ve kterých ho hravě zvládnete!

3. července 2017 | 06:00

Milujete horké letní dny? Ale co si obléct, když teploty přesahují třicítku? Podívejte se na 4 lehké materiály, ve kterých hravě zvládnete parné dny.

Bavlna

Bavlna je velice oblíbeným materiálem. Vyrábí se z vláken bavlníku, jde tedy o přírodní materiál, který se do horkých dnů hodí nejvíce. Bavlna je jemná a měkká na dotek. Umožňuje volný pohyb a také propouští vzduch k pokožce. Vhodná je tedy jak do suchých, tak do vlhkých horkých dnů.

Tip: Bavlněné oblečení se vám může v sušičce srazit, proto ho po vyprání raději zavěste na sušák nebo rovnou na ramínko.

Len

Len jako by byl stvořen právě pro tyto horké dny! Vyráběn je ze stonku lnu. Lidé ho využívají již po staletí a vědí proč. Tato přírodní látka je chladivá, savá a velmi pevná, tedy i odolná proti poškození. Jen se trochu dost mačká a špatně se žehlí. 

Chambray

Tato látka je typ bavlny, ale často je díky svému vzhledu zaměňována s denimem. Jedná se o jemnou tkaninu, která jako by dýchala, a to díky velkému množství vláken.

Viskózové vlákno

Toto vlákno se vyrábí ze dřeva jehličnatých stromů, není však zcela přírodní. Viskózu je nejlepší vzít, pokud je venku horko a zároveň sucho, jelikož neodvádí vlhkost tak dobře jako třeba bavlna. Dokonce může napodobit – na pohled i na dotek – hedvábí, vlnu, len i bavlnu.

Tip: Horko lze zmírnit i výběrem barev. Vyhněte se černé a volte bílé a pastelové barvy, které tolik neabsorbují teplo jako právě černá.

V létě nesmíte zapomenout ani na opalovací krémy. Jaké si vybrat?

6 otázek a odpovědí o opalovacích krémech, které potřebujete v létě znát • VIDEO: Adam Balažovič

Autor: Markéta Tošnarová