Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Vyzkoušeno: Čím si nejlépe oholíte nohy? Mýdlem, gelem nebo olejem?

 • description
  description
  description
  description
  2. června 2016 | 08:00

  Období odhalených nožek je tu, a proto jsme hledaly, co nejlépe funguje k jejich oholení žiletkou. Nasucho nebo pouze s použitím vody to rozhodně nezkoušejte! Po čem ale nohy budou dokonale hladké a krásně hebké? Vyzkoušely jsme za vás!

 • Redaktorka hobby Irena: Sprchový gel

  Sprchový gel má jednu obrovskou výhodu: je vždy po ruce a k oholení nohou poslouží dostatečně. Už tak mám na okraji vany spoustu lahviček, takže pokud nějaká plní více účelů, ráda toho využiju. Sprchového gelu potřebujete o trochu víc, než když se jdete jen osprchovat – abyste ho na nohou napěnila. Nevýhodou ale je, že lehce vysušuje, takže je potřeba pokožku po holení ošetřit lehkým tělovým mlékem. A pokud se při holení říznete, docela to štípe.

  Známka jako ve škole: 2

 • Produkční Boženka: Holicí gel

  Klasika, kterou známe od mužů: gel na holení. Je velmi rozšířený i v dámské variantě. Po rozetření vytvoří bohatou, hustou pěnu, díky které jdou nohy oholit opravdu velmi snadno a důkladně. Stejně jako u sprchového gelu, i zde platí, že pokožku vysušuje, takže je potřeba ji po oholení namazat. A navíc jsou gely poměrně drahé.

  Známka jako ve škole: 2

 • Módní redaktorka Andrea: Kondicionér na vlasy

  Za ty roky, co si nohy holím žiletkou, mám už vyzkoušeno, že naprosto nejlépe si je oholím za pomoci jakéhokoliv kondicionéru na vlasy. Jednoduše ho rozetřete po nohou, oholíte je žiletkou a osprchujete vlažnou vodou. Největší výhodou je, že když hned po holení běžíte ven, nemusíte si nohy zdlouhavě krémovat, protože pokožka je po kondicionéru lesklá a hebká. Navíc jde kondicionér i velmi snadno vymýt z žiletky.

  Známka jako ve škole: 1

 • Kosmetická redaktorka Brigita: Sprchový olej

  Na sprchový olej nedám dopustit! Je to totiž takový "vše v jednom" pomocník. Kromě toho, že se s oleji osprchujete, můžete je použít i k dokonalému odlíčení a hladkému oholení. Na rozdíl od všech produktů, které pění, sprchové oleje pokožku nevysušují, takže nohy není třeba po holení natřít krémem. Žiletka po nich krásně klouže a z ostří olej snadno vypláchnete proudem teplé vody.

  Známka jako ve škole: 1

 • Redaktorka zdraví Maruška: Kokosový olej

  První dojem z holení kokosovým olejem byl překvapivě skvělý. Žiletka po nohou hladce klouzala a všechny chloupky bez milosti setnula. Jenže problém nastal ve chvíli, když jsem žiletku potřebovala zbavit chloupků. Olej s nimi smíchaný totiž nešel pořádně vypláchnout, ulpěl na břitech a mezi nimi. Jak zuřivá jsem s holicím strojkem mlátila o vanu, abych ho alespoň trochu opět zprovoznila. Holení mi tedy trvalo asi tak třikrát tak dlouhou dobu. Na druhou stranu – nohy jsem si pak nemusela mazat balzámem, byly krásně hladké, bez jediného náznaku podráždění kůže. Pokud chcete mít dokonale hladké nohy na první dobrou, pořiďte si k tomu jednorázovou žiletku. Pak budete spokojená.

  Známka jako ve škole: 3

Diskuse ke článku
.