Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Zataženo, déšť 8°C

5 chytrých tipů, jak připravit své tělo na léto

.
10. května 2021 | 00:00
Prezentace klienta |

I když to tak za okny ještě nevypadá, léto se nezadržitelně blíží. Letní slunce nás vybízí k pobytu na čerstvém vzduchu. Odhodíme zimníky a vrhneme se vstříc opalování a sportovním aktivitám, na které jsme přes zimu neměli ani pomyšlení. Nezpůsobte tělu šok. Máme pro vás několik chytrých tipů, díky kterým své tělo připravíte na letní sezónu.

Začněte chůzí

Dlouhé túry, jízda na kole a kolečkových bruslích, plavání, míčové hry jsou jen střípky aktivit, které vás v létě čekají. Jak připravit pohybový aparát na zátěž, na kterou přes zimu nebyl zvyklý? Základem je samozřejmě přirozený pohyb – tedy chůze.  Co na zátěž řeknou vaše klouby? Není se čeho bát, kvalitní kloubní přípravek bude fungovat jako pomocník pro zvládnutí zátěže. Některé kloubní přípravky pracují s kolagenem, některé sází na různé kombinace účinných látek. Vsaďte na ně i vy a začněte s užíváním několik týdnů předem.

Zářivá hebká pokožka

V létě se nosí přirozenost. Zapomeňte proto na velké vrstvy make-upu. Aby byla vaše pleť svěží, jemná a hebká zaměřte se na pitný režim a změnu jídelníčku. Vyzkoušet můžete i doplňky stravy pro krásu vaší pleti. Už jste zkusili třeba pupalkový olej? Je to skutečný přírodní zázrak. 

Opálení které vydrží

Před létem a plánovaným pobytem na slunci doporučujeme začít užívat beta-karoten, který pomáhá získat a udržet krásnou barvu pokožky po pobytu na slunci. Preferujte kombinaci beta-karotenu s měsíčkem lékařským, který díky svým příznivým účinkům na pleť pomáhá zklidnit pokožku po opalování. Sluníčko si dávkujte postupně. Pokud po zimě vypadáte jako „ředitelka vápenných dolů“, vyvarujte se dlouhému pobytu na slunci. Méně je někdy více.

Imunita ve střehu

Ani v létě nemáme nad virovými onemocnění vyhráno. Prudké změny teplot při pobytu venku a v klimatizovaných prostorách dokáží náš organismus pěkně potrápit. Nezkazte si vysněnou dovolenou a posilte svou imunitu. Na trhu je celá řada doplňků stravy pro podporu obranyschopnosti našeho těla.

Náhlé příhody na cestách

Změna režimu, stravy a přemíra alkoholických drinků mohou naši střevní mikroflóru vyvést z rovnováhy. Střevní bakterie mají nezastupitelný význam pro fungování organismu. Podporují trávení, vytvářejí důležité látky (např. vitaminy skupiny B) a posilují imunitu. Mějte po ruce super silná probiotika, která harmonizují střevní bakterie.