Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Jak mít větší rty i bez botoxu? Naučte se je dokonale nalíčit

10. května 2018 | 06:00

Rtům a očím věnujeme při líčení rozhodně největší pozornost a každá se snažíme, aby vypadaly co nejplnější. Znáte všechny tipy, jak toho dosáhnout? Nebojte se, nebudeme vám radit, že nejlepším řešením jsou botoxové injekce!

Plné rty byly vždy v kurzu. Zatímco Angelina Jolie se může pyšnit plnými rty od přírody, Kylie Jenner udělala z botoxu rtů běžnou záležitost i tím, že se k němu přiznala. Miliony žen a dívek pak po tom začaly toužit také. Na trh přišly podivné umělohmotné pomůcky na přifouknutí rtů díky podtlaku. Moc na ně nevěřte, efekt vydrží možná pár sekund.

Jak tedy na to, když velké nafouklé rty jsou prostě trendem, který je vidět na celém Instagramu? Jak si je opticky zvětšit, aniž byste musela podstoupit plastiku a vypadala jako kačer?

Peeling a báze

Suché popraskané rty nikdy nebudou vypadat hezky, natož plně. Proto by balzám neměl chybět v žádné vaší kabelce. Dopřát si můžete i peeling rtů, který odstraní suchou kůži, a tím pádem budou hladší a na pohled plnější. Nemusíte ani nic kupovat, stačí jen po čištění zubů párkrát přejet přes rty kartáčkem.

Skrytou zbraní může být báze pod rtěnku, která rty vyhlazuje, hydratuje, pečuje o ně a navíc prodlužuje výdrž rtěnky. Některé z produktů obsahují složky, které podporují cirkulaci krve, a tím pádem rty jsou o trochu větší. Určitě jste někdy zkoušela lesk na rty s mentolem, který trochu štípal a měl za úkol zvětšit rty!

Korektor a konturka

Když jsou vaše rty připravené, můžete začít s make-upem. Korektor nenanášejte jen pod oči, ale i na celé rty a lehce i za jejich linii. Pak přichází na řadu konturka. Převratný tip, jistě. Ale kolik z vás konturovací tužku opravdu používá? Nemusíte se nechat svazovat odstínem rtěnky, na trhu seženete i transparentní, které obsahují například kyselinu hyaluronovou, která vyhladí jemné linky v okolí rtů. Trikem je jemně přetáhnout vaši linii rtů, ale jen těsně za ni!

Pokud si vyberete barevnou tužku, slaďte ji co nejvíce s vaší přirozenou barvou rtů. Obtáhněte kontury a celé rty vyplňte, díky tomu prodloužíte výdrž vaší rtěnky. Opticky rty zvětšíte ještě tím, že nanesete trochu korektoru doprostřed rtů. Tím si je v podstatě vykonturujete. Dejte si ale záležet, aby přechody nebyly vidět.

Lesk a světlejší barvy

Matné rtěnky zůstanou trendy už asi navždy. Pozor ale! Mají tendenci dělat rty menší, zejména pokud si libujete v tmavých odstínech. Vyměňte je za světlejší a lehčí textury, které jsou letos IN. Vyzkoušejte hydratační rtěnky s leskem, metalické rtěnky nebo lesk na rty. Znovu si můžete pohrát s odstíny – trochu tmavší na celé rty a do středu rtů přidáte světlejší rtěnku nebo lesk.

Bronzer a rozjasňovač

Dalším pomocníkem k plnějším rtům je rozjasňovač. Naneste ho jemně nad zobáček horního rtu. Naopak pod dolní ret naneste trochu tmavého bronzeru. Vezměte si k ruce malý štětec a naneste ho doprostřed, těsně pod linii dolního rtu. Tím vytvoříte optickou iluzi stínu od většího spodního rtu, než ve skutečnosti máte.

A na konec tip od dvorního vizážisty nádherné Jennifer Lopez  místo bronzeru nanáší trochu tvářenky okolo celých rtů, aby opticky vystoupily. To stojí za vyzkoušení! 

Rozjasňovač naneste nad zobáček rtů – přesně jako na fotce
Rozjasňovač naneste nad zobáček rtů – přesně jako na fotce

Tipy na peeling na rty, bázi pod rtěnku nebo balzám najdete ve fotogalerii!

Autor: Lucie Houdková