Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

Mikádo, ofina i pixie cut: Ostříhejte se podle celebrit

20. února 2018 | 06:00

Na přelomu zimy a jara je ten nejlepší čas na změnu. Také to tak cítíte? Máme chuť změnit jak barvu, tak střih vlasů, které nosíme už nějaký ten čas. Většinou to ale dopadne tak, že v kadeřnickém křesle odvaha klesne na minimum a my řekneme: "Dobarvit odrosty a ostříhat o dva centimetry." Ale tentokrát to tak být nemusí. Inspirujte se v naší velké fotogalerii.

Ofina

Bojíte se velkých změn? Zkuste si nechat ostříhat delší ofinu curtain fringe, která už minulou sezonu byla nesmírně trendy. Při rozhodování, zda vám ofina bude slušet, nebo ne, vezměte v potaz tvar svého obličeje. Je-li kulatější, curtain fringe vám obličej opticky prodlouží a zúží. Naopak protáhlému obličeji by příliš nelichotila.

Curtain fringe v podání zpěvačky Camily Cabello (20):

Camila Cabello (20)
Autor: Profimedia.cz

Emma Watson (27) se nedávno objevila s novou superkrátkou ofinou. Díky tomu Emma vypadá ještě rozverněji než obvykle. Pokud je tohle na vás moc krátké, inspirujte se u Vanessy Hudgens, jejíž ofina končí těsně nad obočím.

Mikádo

Celebrity zkracují své kadeře ostošest a zdá se, že dlouhovlásky jsou už pasé. Mikádo je tak stále na vrcholu oblíbených střihů. Nosí ho Bella Hadid (21), Jenna Dewan (37), Cate Blanchett (48), Diane Kruger (41) nebo Selena Gomez (25), která se vzdala svých dlouhých černých vlasů a zároveň se nechala obarvit na blond. Tady někdo potřeboval hodně velkou změnu!

Selena Gomez (25)
Autor: profimedia.cz

Pro koho se hodí? Pro každého, musíte jen zvolit správnou délku. Ženy s oválným obličejem to mají snadné, bude jim slušet všechno. Naopak těm s tvarem spíše do čtverce nebude slušet mikádo těsně pod uši, protože ještě zvýrazní tvar do čtverce. Pokud i tak toužíte po mikádu, ale bojíte se zkracování, volte lob, neboli long bob, česky delší mikádo. Může končit buď tesně nad rameny, nebo u lícních kostí. A sluší všem.

Pixie cut

Krátké vlasy nebudou slušet všem. Musíte je umět nosit a měly by ladit k vašemu stylu. Ale hlavní je získat odvahu! Podívejte se na Scarlett Johansson (33), u které by si snad nikdo nedokázal představit jiné vlasy než dlouhé blond. Na krátko se ostříhala už před třemi lety a nevypadá to, že by se chtěla vracet k původní délce vlasů. U Scarlett se inspirovala i Katy Perry (33), která obdivovala, jak moc jí sluší, až se také rozhodla zkrátit. Přes blond mikádo se dostala až k pixie cutu. A co vy? Odvážete se, nebo zůstanete u svého osvědčeného střihu?

Katy Perry (33)
Autor: Profimedia.cz

Ve velké fotogalerii najdete hvězdnou inspiraci účesů od ofiny přes mikáda až po pixie cut!

 

 

 

 

 

Autor: Lucie Houdková