Pravidla kosmetických štětců: Když je nebudete čistit, zničí vám pleť! | Pro ženy | Blesk.cz

Pravidla kosmetických štětců: Když je nebudete čistit, zničí vám pleť!

 • description
  description
  description
  description
  19. září 2015 | 06:00

  Kosmetické štětce jsou dokonalými pomocníky při líčení. Pokud se o ně ale nestaráte tak, jak byste měly, je tu velké riziko, že vám mohou pleť spíš pokazit, než vylepšit. Jak často byste je měla čistit a jak o ně vůbec pečovat, aby svoji úlohu plnily co nejlépe a co nejdéle?

 • Skladujte je na stojáka

   

  ...
  Ideální je mít štětce umístěné v kelímku nebo ve sklenici, aby štětiny mohly volně schnout na vzduchu. Kosmetická pouzdra jsou sice velmi pěkná, ale pokud nepoužíváte výlučně suchá, pudrová líčidla, mohou se štětce zapařit a množit se v nich bakterie, které si potom při líčení roznesete po celém obličeji.

 • Po každém použití je desinfikujte

   

  Na make-up a BB krém použijte plochý foundation brush.
  Pokud byste štětce důkladně prala po každém použití, brzo byste jejich štětiny zničila. Ovšem i tak je potřeba je vždy po líčení očistit. Ideální jsou na to dezinfekční spreje určené přímo na kosmetické štětce, které je sice neumyjí, ale zato zbaví bakterií a umožní vám je používat několik dní po sobě.

 • Perte je pravidelně

   

  Objemný kabuki štětec je perfektní na nanášení pudru.
  Ideální doba na důkladné čištění štětců je jednou týdně. Zažijte si rituál, kdy každou neděli večer vyperete své kosmetické pomocníky, abyste je měla nachystané na následující týden. Nepodceňujte to a štětce opravdu nepoužívejte déle než týden, pokud si nechcete pokožku podráždit nebo způsobit vznik pupínků.

 • Pravidla čištění

   

  Zkosený štětec se skvěle hodí k vyplnění obočí nebo k nakreslení očních linek.
  K očistě štětců se v drogeriích prodávají speciální šampony na štětce, bohatě ale stačí klasický šampon na vlasy. Ovšem pozor, ten musí být bez silikonů, aby vám vlákna nezačaly obalovat a štětec se nezničil. Perte je vždy krouživým pohybem, ale jemně, abyste si štětiny nepoškodila. Proplachujte tak dlouho, dokud ze štětce neodtéká čistá voda.

 • Vždy hlavou dolů

   

  Vějířovitý štětec se skvěle hodí na pudrové rozjasňovače.
  Kosmetické štětce vždy oplachujte i sušte štětinami směrem dolů. Jinak by vám voda mohla zatéct do rukojeti a rozpustit lepidlo, kterým jsou štětiny uchyceny. Navíc vám takto štětiny lépe proschnou a nehrozí, že by se zapařily.

Diskuse ke článku
.