Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Pravidla kosmetických štětců: Když je nebudete čistit, zničí vám pleť!

 • Video se připravuje ...
  19. září 2015 | 06:00

  Kosmetické štětce jsou dokonalými pomocníky při líčení. Pokud se o ně ale nestaráte tak, jak byste měly, je tu velké riziko, že vám mohou pleť spíš pokazit, než vylepšit. Jak často byste je měla čistit a jak o ně vůbec pečovat, aby svoji úlohu plnily co nejlépe a co nejdéle?

 • Skladujte je na stojáka

   

  ...
  Autor: shutterstock.com
  Ideální je mít štětce umístěné v kelímku nebo ve sklenici, aby štětiny mohly volně schnout na vzduchu. Kosmetická pouzdra jsou sice velmi pěkná, ale pokud nepoužíváte výlučně suchá, pudrová líčidla, mohou se štětce zapařit a množit se v nich bakterie, které si potom při líčení roznesete po celém obličeji.

 • Po každém použití je desinfikujte

   

  Na make-up a BB krém použijte plochý foundation brush.
  Autor: shutterstock.com
  Pokud byste štětce důkladně prala po každém použití, brzo byste jejich štětiny zničila. Ovšem i tak je potřeba je vždy po líčení očistit. Ideální jsou na to dezinfekční spreje určené přímo na kosmetické štětce, které je sice neumyjí, ale zato zbaví bakterií a umožní vám je používat několik dní po sobě.

 • Perte je pravidelně

   

  Objemný kabuki štětec je perfektní na nanášení pudru.
  Autor: shutterstock.com
  Ideální doba na důkladné čištění štětců je jednou týdně. Zažijte si rituál, kdy každou neděli večer vyperete své kosmetické pomocníky, abyste je měla nachystané na následující týden. Nepodceňujte to a štětce opravdu nepoužívejte déle než týden, pokud si nechcete pokožku podráždit nebo způsobit vznik pupínků.

 • Pravidla čištění

   

  Zkosený štětec se skvěle hodí k vyplnění obočí nebo k nakreslení očních linek.
  Autor: Shutterstock.com
  K očistě štětců se v drogeriích prodávají speciální šampony na štětce, bohatě ale stačí klasický šampon na vlasy. Ovšem pozor, ten musí být bez silikonů, aby vám vlákna nezačaly obalovat a štětec se nezničil. Perte je vždy krouživým pohybem, ale jemně, abyste si štětiny nepoškodila. Proplachujte tak dlouho, dokud ze štětce neodtéká čistá voda.

 • Vždy hlavou dolů

   

  Vějířovitý štětec se skvěle hodí na pudrové rozjasňovače.
  Autor: shutterstock.com
  Kosmetické štětce vždy oplachujte i sušte štětinami směrem dolů. Jinak by vám voda mohla zatéct do rukojeti a rozpustit lepidlo, kterým jsou štětiny uchyceny. Navíc vám takto štětiny lépe proschnou a nehrozí, že by se zapařily.

Autor: Brigita Zemen
Diskuse ke článku
.