Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Zataženo, déšť 8°C

Rozdíl mezi denním a nočním krémem je zásadní!

25. května 2015 | 12:31
Prezentace klienta |

Používáte na pleť pouze jeden krém, bez ohledu na den či noc a máte pocit, že alespoň pro svoji pleť něco děláte? V tom případě zpozorněte!

Mezi krémy na denní a noční péči je totiž velký rozdíl. Vše se odvíjí od toho, jaké potřeby pleť má během dne a přes noc.

Přes den vynakládá veškerou energii na svoji ochranu, přes noc se naopak snaží regenerovat. Je tedy chyba používat pouze jeden krém na den i noc, naopak tím své pleti můžete uškodit. Denní krém by měl pleť hydratovat, a když obsahuje ještě účinné látky podporující tvorbu kolagenu jako třeba Hydr8 Day, máte vyhráno!

Autor: MedaPrex

Denní není na noc vhodný kvůli SPF faktoru, který obsahuje. Pleť zbytečně zatěžuje, aniž by měl nějaký užitek. Naopak noční krém bývá většinou příliš hutný, plný vyživujících látek. U nich je třeba, aby měly dostatek času se vstřebat. Proto jeho použití není vhodné při běžném denním použití, zejména pod make-up. Chcete-li, aby vaše pleť po ránu zářila a měla mladistvý vzhled, je ideální sáhnout po krému obsahujícím resveratrol. Tento antioxidant, který najdeme hlavně ve slupkách červených vinných hroznů je učiněný elixír mládí – zabraňuje stárnutí pleti a v krému Hydr8 Night spolu s dalšími složkami zaručí vyhlazení vrásek a hydrataci pleti. Kdo by se nechtěl probudit svěží s rozjasněnou a zářivou pletí?

Chcete se dozvědět více o různých typech pleťových krémů? Podívejte se na naše video:

Složení je zásadní

Až si příště budete kupovat krém, určitě sledujte jeho složení. Tak, jako čtete „cedulky“ u potravin, věnujte pozornost i složkám přípravků na pleť. Co vyhledávat? Zejména antioxidanty, které chrání pokožku před útoky volných radikálů, a tím pádem předčasnému stárnutí. Zdravé a mladistvé pleti nahrávají vitamíny, zejména vitamín C a E. Na problematickou pleť působí příznivě také vitamín A. U něj je ovšem třeba dát si pozor a aplikovat přípravky s jeho obsahem spíše na noc. Protože pleť často dráždí, je vhodné přípravky s vitamínem A nejdříve vyzkoušet, zda nedojde k nežádoucí reakci.

Autor: MedaPrex

A co byste určitě ve složení neměli opomenout sledovat, to je parafinum liquidum. V současné době se jeho přítomnost v kosmetických produktech hodně řeší. Je to složka, která na pleti vytváří neviditelný film, přes který do pokožky neprojdou žádné látky. Bohužel ani ty účinné, které v krému jsou.

Bacha na prvních pět!

Jednotlivé složky krémů jsou v seznamu složek psány od složky, která je zastoupena nejvíce, popořadě až po složku, která je zastoupena nejméně. Sledovat je proto třeba zejména prvních pět složek. Vhodné je se v pleťových krémech vyhnout i parfemaci na bázi alkoholu, protože ten má tendenci pokožku vysušovat. Chcete-li i tak, aby byl váš pleťový krém krásně voňavý, hledejte potom takový, jehož „vůně“ pochází z esenciálních olejů, které pleti neškodí.

Autor: MedaPrex

Další záležitost, která se v poslední době často skloňuje, jsou parabeny. Jedná se o konzervační látky zaručující delší výdrž kosmetického produktu. Čím déle přípravek vydrží, tím více v něm parabenů je. Naproti tomu třeba přírodní kosmetika nevydrží tak dlouho, ale je k pleti přátelštější. Nepříznivé vlivy parabenů zatím nebyly klinicky stoprocentně prokázány, nicméně existují studie poukazující na jejich propojení s výskytem různých degenerativních změn. Za vyzkoušení stojí britská kosmetika Medik8. Neobsahuje parfemační složky, parabeny ani oleje, je proto vhodná i pro velmi citlivou pleť, která negativně reaguje na vnější vlivy.

Oční krém suchá víčka neřeší

Při nanášení krému je třeba vyhnout se očnímu okolí, na které jsou určeny speciální oční krémy. Pakliže trpíte například suchými očními víčky, problém hledejte spíše v odličovači, který oči a oční okolí nadměrně vysušuje. Když aplikujete oční krém, zaměřte se pouze na oblast pod očima a pod obočím. Oční krém bojuje proti vráskám, a ty se tvoří na víčkách kvůli tomu, že oko „padá“ – my se jej proto snažíme udržet „nahoře“. Skvěle k tomu poslouží oční krém Dermaheal Cosmeceutical.

Autor: MedaPrex

A jak dlouho nechat krém po aplikaci vstřebat? Záleží na typu krému a pleti, ale minimální doba, než začnete nanášet make-up, je zhruba patnáct minut. A u nočního krému je třeba zdůraznit, že je doba vstřebání ještě delší. Je třeba počkat alespoň půl hodiny. Kdyby se čas zkrátil, je možné, že se krém otře do polštáře a účinné látky nestačí proniknout do pokožky.