Jak vypadat skvěle, i když na sobě nemáte (skoro) žádný make-up | Pro ženy | Blesk.cz

Jak vypadat skvěle, i když na sobě nemáte (skoro) žádný make-up

 • description
  description
  description
  description
  20. února 2014 | 14:00

  I s letošním jasem se do trendů v líčení vkrádá takzvaný "nahý" make-up. Co je jeho hlavním záměrem? Nalíčit se tak, abyste vypadala, že na sobě vůbec žádné líčení nemáte. Je to snadné, jen musíte vědět, jak na to.

 • Krok 1. - Příprava pleti

  Jako u každého líčení, i v tomto případě je základem bezchybná pleť. Přesto by ale obličej měl vypadat, jako byste na sobě vlastně žádný make up neměla. Proto je nutné zaměřit se na bázi, která na vašem obličej udrží i ty nejlehčí produkty.

  Ze všeho nejdřív zbavte pleť nečistot pomocí tonika nebo minerální vody. Poté naneste lehký hydratační krém nebo sérum a na něj ještě lehkou podkladovou bázi, která váš obličej vyhladí a připraví na líčení.

  Hloubkově hydratační sérum Bioderma v sobě obsahuje složky, které fungují na stejném principu jako báze pod make-up. Skvěle se tedy hodí pro majitelky mastnější pleti, které tak mohou samotnou bázi přeskočit.
 • Krok 2. - Make-up

  V případě nahého líčení rovnou zapomeňte na extrémně krycí make-up, který vám sice vytvoří bezchybný look, ale je na pleti vidět. Místo toho sáhněte po lehčích texturách, nebo rovnou po BB, či tónovacím krému.

  Majitelky sjednocené, nebo bezchybné pleti si vystačí právě s těmito tónovacími přípravky. Ideální volbou je například BB krém Le Roche-Possay, který je velmi lehký, neucpává póry a má schopnost pleť dokonale sjednotit.

  Pokud sem tam najdete nějaký flíček, nebo máte na některých místech obličeje pleť začervenalou, vyberte si lehce krycí, rozjasňující make-up, jako například Lancome Miracle air de Tient. Nenanášejte jej ovšem na celý obličej, ale pouze tam, kde je potřeba, což je většinou kolem rtů, na bradu, čelo a líčka.
 • Krok 3. - Štavnatý look

  Navzdory trendům není přirozená pleť matná, ale na určitých místech se leskne a odráží světlo. V případě "nude look" je tedy naprostým základem práce s rozjasňovačem. Ideální jsou tekuté produkty, které můžete smíchat s make-upem a nanést společně. Pokud chcete rozjasnit jen určité partie, vklepejte je do pleti samostatně. Perfektními oblastmi pro přirozeně rozzářený vzhled je oblast na lícní kosti a mezi nosem a vrchním rtem.

  Na závěr obličej velmi lehce přepudrujte štětcem a transparentním sypkým make-upem. Například takovým, jaký má ve svém sortimentu v Čechách poměrně nová značka Inglot, která nabízí širokou škálu odstínů pro každý tón i podtón pleti.
 • Krok 4. - Růžová líčka

  Nemáte-li přirozeně tvářičky jako růžičky, musíte jim trošku pomoci. Univerzální tvářenka pro nude líčení bohužel neexistuje. Odstín musíte vždy volit na základě toho, jaký máte přirozený tón pleti. Obecně ale platí, ze lesklejší krémové textury budou vypadat přirozeněji, než tvářenky pudrové.

  V případě tekutých a krémových tvářenek docílíte perfektního nanesení, pokud je do pleti vpracujete pomocí stipple štětce. Dobrého efektu docílíte ale i lehkým vklepáním pomocí prstů. Tvářenky nanášejte opravdu minimum, jen pro lehké tónování. Tváře ve stylu Marfušky jsou v případě nahého líčení tabu.
 • Krok 5. - Rty a oči

  V této fázi už pouze finišujete. Vynechejte linky, řasy pouze natočte kleštičkami a zvýrazněte pomocí řasenky. Ideální je v tomto případě hnědo-černá, která působí přirozenějším a teplejším dojmem.

  Rty byste měla držet ve vašem přirozeném tónu. Spousta žen se domnívá, že nude rtěnka má být tělové barvy a rty prakticky zneviditelnit, ale opak je pravdou. Nude osdtsín je takový, který vypadá jako "lepší" batrva vašich rtů. Využít můžete buď krémovou tvářenku, kterou jste použila na líčka, nebo hydratační rtěnku ve správném odstínu. Skvěle vám posloží také colorované balzámy jako je Lip Butter od Revlon.

Diskuse ke článku
.