Modrooká bohyně: Tohle je žena s nejdokonalejší tváří na světě! | Pro ženy | Blesk.cz

Modrooká bohyně: Tohle je žena s nejdokonalejší tváří na světě!

26. dubna 2012 | 16:44

Perfektně symetrická tvář a navíc téměř dokonalý poměr vzdáleností mezi očima, ústy, bradou a čelem. Britka Florence Colgate (18) z Kentu má podle vědců nejdokonalejší tvář na světě.

Leonardo Da Vinci strávil zhmotněním dokonalé krásy celý život. Plastičtí chirurgové na touze po ní vydělávají milióny. Vědci a matematici si nad definicí dokonalosti lámou hlavy po celá staletí. Osmnáctiletá studentka Florence Colgate se prostě dokonalá narodila.

Žádné kosmetické, chemické či plastické úpravy obličeje, soutěžní fotografie bez náznaku make-upu. Takové byly podmínky soutěže Britain's Most Beautiful Face, jejíž vítězkou se osmnáctiletá modrooká studentka stala. Ze tří finalistek jí vybrala laická veřejnost.

"Florence má všechny prvky klasické krásy. K dokonalým proporcím má navíc velké oči, výrazné lícní kosti a plné rty, což jí také přidává na atraktivitě," dodala Carmen Lefevre z University of St. Andrews. Atraktivní tvář podědila kráska po své nádherné mamince Iris, které jakoby z oka vypadla.

Svojí krásu Florence zdědila po své mamince Iris
Svojí krásu Florence zdědila po své mamince Iris
Autor: profimedia.cz

Podle vědců by vzdálenost mezi očima měla být šestačtyřicet procent ze šířky celé tváře. U Florence tato vzdálenost tvoří čtyřiačtyřicet procent. Ideální vzdálenost mezi očima a ústy by měla tvořit přibližně třetinu vzdálenosti mezi vlasovou linií nad čelem a bradou. Dívka je v tomto směru s poměrem třiatřicet procent opět téměř dokonalá.

"Ženy by měly být hrdé na svůj přirozený vzhled. Neměly by mít pocit, že musí nosit make-up. Doufám, že lidé při pohledu na mě pochopí, že není nutný. Jsem opravdu spokojená s tím, jak vypadám, nikdy bych nešla na žádnou plastickou operaci nebo botox," prohlásila po svém vítězství Florence, která nosí jen lehký tónovací krém, řasenku a někdy používá korektor. Místo krému pak používá kosmetickou vazelínu.

Studentka, která si o víkendu přivydělává v občerstvení jako prodavačka smažených hranolků, vyhrála výlet do modelingové agentury v Londýně a navíc se objeví na billboardech a plakátech jedné kosmetické firmy po celé zemi.

Téměř dokonalou tvář mají i některé celebrity, například herečky Liz Hurley a Jessica Alba nebo zpěvačka Shania Twain.