Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Polojasno, bouřka 23°C

Hrdinové Ulice první den ve škole, před kamerou i v realitě

1. září 2022 | 14:36

Prázdniny utekly jako voda, je tu opět první školní den. Zatímco prvňáčci se ho nemohou dočkat, starší děti by byly nejraději, kdyby tento okamžik vůbec nenastal. Zase je totiž čekají nepříjemné školní povinnosti, bez nichž by se samozřejmě milerády obešly. Podobná nálada ale panuje i u některých z pedagogů. Co se stane 1. září v Ulici? A jak vypadal první školní den uličních dětských herců?

První září znamená definitivní tečku za létem a prázdninami, ať se to někomu líbí nebo ne. Ti, kteří se chystají do školy poprvé, nemohou samým nadšením dospat, jak se těší na tuto velkou životní změnu. Už nejsou žádná prťata, začínají chodit do školy jako starší děti, k nimž ještě nedávno vzhlíželi. Na první školní den se těší také syn Lumíra Nykla (Václav Svoboda) Lexík (Filip Hornyak). Má takový strach, aby nezaspal, že v noci pomalu nezamhouří oka. Aby přišel do školy včas, vstane mnohem dřív než obvykle. A protože doma tátu nenajde, nenapadne ho nic jiného než do školy vyrazit sám, i když v ní byl zatím jen jednou, při zápisu… Jak jeho cesta do školy dopadne? Jaké pozdvižení z toho bude u něj doma? A kdo na malého prvňáčka jen tak nezapomene?

Video se připravuje ...
Vendula z Ulice Anežka Rusevová: Dvacet kilo je dole a už je nechci zpátky • VIDEO: videohub

Do školy se chystá také například Vojta Mareček (Felix Šrámek), jenž by byl ale mnohem raději, kdyby si prázdniny mohl ještě o něco prodloužit. Je přece tolik zajímavých věcí, na které zatím nedošlo… Snad jediný světlý bod v té mizérii je pro něj nejlepší kamarád Milošek Knobloch (Lukáš Masár). Ten ale do nového školního roku nevykročí právě nejlépe. Proč? Co se mu stane a jak to vezme právě Vojta?

Do školy se chystají i ostřílení mazáci – Michal (Karel Klement) a Anežka (Karolína Lipowská) Klímovi, u nichž doma nepanuje právě nejlepší nálada kvůli mámině (Hana Baroňová) bouračce a zraněnému Kaštanovi (Antonín Procházka), dále Anežčiny spolužačky a kamarádky Žofka (Kateřina Ujfaluši) se Svatkou (Kristýna Hocková) či Gábinin (Aneta Krejčíková) syn Šimon (Jakub Krause), který se po pár letech vrací na svou bývalou školu…

Zatímco žáci a studenti vyrazí do školy prvního září, pedagogové si už koncem srpna pomalu zvykají na pracovní tempo. Ale i mezi nimi se najdou tací, kteří by z fleku měnili. Třeba Ota Puklický (Filip Rajmont) si dovede představit mnohem lepší zábavu než trčet ve škole. Úplně jiné starosti má kupodivu i ředitelka Irena Landová (Kateřina Holánová), jež je postavena před obrovské dilema, jehož vyřešení by jí mohlo od základů změnit život… Co je pro ředitelku školy důležitější než začátek školního roku? A k čemu se překvapivě rozhodne i díky podpoře své kamarádky Magdy Procházkové (Veronika Čermák Macková)?