Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Připravte se na nový školní rok ještě na konci prázdnin!

10. srpna 2022 | 00:00
Prezentace klienta |

Léto se pomalu chýlí ke konci a na dveře zase klepe škola. Jak děti správně namotivovat, aby po prázdninách zvládly plynulý přechod do školních lavic? Na co je připravit? A jak je podpořit v tom, aby vykročily do dalšího školního roku s odvahou? Inspirujte se!

Bezpochyby nejlépe vždy funguje pozitivní motivace. Tou může být třeba společný výběr a nákup nového vybavení pro nadcházející školní rok, například odměnou za dobré vysvědčení nebo celoroční snahu. Oceníte tak dlouhodobou práci dítěte a zároveň je nadchnete pro zářijový návrat do lavic.

Stylová školní výbava

Z čeho všeho se mohou školáci těšit? Úžasnou nabídku aktovek, batohů, celé řady školních potřeb a jiných pomůcek či stylových vychytávek najdete na stránkách české značky BAAGL. Vyberete tu certifikované školní tašky pro malé i velké, holky i kluky. Jejich praktickým benefitem jsou nízká hmotnost, ergonomicky tvarovaná záda, reflexní ochranné prvky, inovativní systém nastavitelných popruhů, snadné otevírání, odolné materiály. Žáci a studenti pak jistě ocení především moderní design a pestrý výběr atraktivních motivů. K mnoha aktovkám a batohům lze navíc dokoupit penál, sáček na obuv, svačinový box, tritanovou láhev na pití, desky na sešity a mnoho dalších školních potřeb ve stejném motivu. Vybavení sladěné do jednoho designu je možné pořídit také v cenově výhodných školních setech.

Autor: www.baagl.cz

Pozvolná příprava na pravidelný režim

Určitě neuděláte chybu, budete-li se s dětmi, především těmi nejmenšími, s předstihem bavit o nástupu do školy. Řádně je tak připravíte na to, co přijde. Vhodný je také pozvolný přechod na běžnou denní rutinu, ideálně již koncem prázdnin, aby si dítě zvyklo na nový režim a brzké vstávání. To platí zejména v případě budoucích prvňáčků. Užitečnými pomocníky zkušenějších žáků a studentů pak mohou být praktické školní diáře datované od září do prosince dalšího roku, díky nimž dětem nic neunikne! Najdou v nich rozvrh hodin, taháky na češtinu, angličtinu, matematiku, fyziku, prostor pro vlastní poznámky aj. Čím lepší bude mít školák přehled o tom, co ho kdy čeká, bude jistější, a tím i sebevědomější.

Odvaha – základ úspěchu

Protože nástup do školy mohou vedle velkých očekávání provázet také nejistota a obavy, je dobré děti systematicky podporovat v odvaze, samostatnosti a zodpovědnosti. Odvážný start do nového školního roku, samostatné fungování, zodpovědný přístup, a navíc také chuť se učit můžete podpořit mimo jiné četbou inspirativních knih. Skvělou nabídku pěkné řádky takových titulů naleznete na stránkách nakladatelství Ella & Max. Přečtěte si společně třeba ODVÁŽNÉ SNY – poutavě psané medailonky 30 pozoruhodných Čechů a Češek mapující jejich cestu za úspěchem, doplněné motivačními citáty a zajímavými úkoly, díky nimž se děti dozvědí mnoho nového a zajímavého.

Přejeme úspěšný start do nového školního roku!