Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

7 pokojíčků, které budou děti nenávidět a vám polezou na nervy

 • Dětský pokoj má být barevný, ale oči by z jeho pestrosti přecházet neměly.
  12. srpna 2014 | 06:00

  Plánujete s blížícím se školním rokem změny v dětském pokojíčku? Nemusí jít jen o školáky, mnoho rodičů při této příležitosti upravuje zákoutí i předškolákům nebo batolatům. Dobrá rada? Nepřežeňte to. Nenechte se zlákat designovými pokojíčky, nepropadněte představě, že v téhle mísnosti bude vždy uklizeno a nepodlehněte dětskému přání po záplavě princeznovské růžové nebo tapetách, na kterých budou od stropu k podlaze jen auta. Protože velké bývají plány a slabší jejich pratická realizace - výsledkem pak teeanger vyrovnávající se ze záchvaty dospívaní v pokojíčku s motivem krtka a lopatičky na zdi. 

 • Příliš mnoho růžové aneb kdy se za to začne dcera stydět?

  Autor: Shutterstock.com

  Princeznovský pokojíček je snem skoro každé holčičky. Problém je v tom, že dokud je dívka malá, rodiče jí ho odpírají, protože by tu parádu určitě zničila. Jakmile po letech konečně podlehnou a nakoupí postel s nebesy a závěsy s volánky, osmiletá dívka už má nakročeno jinam. Ještě rok dva a začne vám tvrdit, že jedinou barvu, kterou uznává, je černá. A bude se snažit princeznovské samolepky na zdi přelepovat těmi s nějakým punkově upírským motivem. Pozvat si do té růžové hrůzy kamarádku? Vyloučeno! A vy abyste se pomalu připravovali na další investici. 

 • Když je všechno až moc sladěné, může to dítě poněkud děsit

  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Máte slabost pro vybavení tón v tónu a tak sníte o tom, že přesně takový bude pokojíček vašich potomků, protože je to vkusné? Na to pozor, protože slabším povahám by po pár hodinách pobytu v takovém pokojíčku mohl hrozit epileptický záchvat. To je samozřejmě nadsázka, ale pokud zneklidňující takové místnosti přece jen jsou. Jen si zkuste představit, že byste se měli v takové kobce soustředit třeba na učení něčeho nového. Navíc, co když jeden potomek sice auta miluje a podobné zařízení ho tak zprvu nadchne, ale ten další má ze všeho nejradši dinosaury? 

 • Pokojíček školáka jako holobyt? Nesmysl, copak vás by to bavilo?

  Autor: Shutterstock.com

  "Jdeš do školy, takže konec hraní, učit se budeš!" Chystáte se na svého potomka s nějakým podobným prohlášením a při té příležitosti míníte vyhodit až na výjimky všechny plyšáky, vláčky a panenky? Zadržte! Neprospějete tomu nikomu. Protože váš školák se bude v novém pokojíčku s drahým psacím stolem cítit jako Napoleon na Elbě, zatímco vám poleze jeho neustále stěžování si na novou podobu jeho doma na nervy. Školáci mají krom úkolů ještě pořád dost času na hraní, tak jim ho neupírejte. Až přijde puberta, ještě vás bude mrzet, jakým tempem dítě samo vyhazuje všechny připomínky dětství. 

 • Vyladěný pokojíček jako z časopisu! A pro koho vlastně, pro vás nebo pro dítě?

  Autor: Shutterstock.com

  Některé pokojíčky vypadají vážně krásně. O tom žádná. Bohužel to o mnoha z nich platí, jen pokud se na ně díváme na obrázku v časopisech. Protože žít se v nich nedá, natož aby si je váš potomek oblíbil. Jsou sice sladěné, drahé, jenže útulné asi tak, jako pokoj ve slušném hotelu. Na přespání dobré, na roztahování hraček nic moc. Navíc, nekazily by hračky ten dokonalý designový dojem? 

 • Když dětský pokoj, tak se spoustou koberců, polštářků a záclon? Raději ne

  Autor: Shutterstock.com
  Můžeme vás ujistit, že jediné koberce, které děti v pokojíčku ocení, jsou ty s motivem silnice nebo skákacího panáka, případně nějakým tím květinovým motivem. Ale rozhodně je nedojmete nějakou chlupatou nádherou, u které jim budete neustále vyčítat, že do ní něco nedrobili nebo vylili. Nehledě na nějakou nehodu, kterým se prostě v dětství úplně vyhnout nedá. Navíc, příliš mnoho koberců, polštářků a záclonek jen zvyšuje riziko, že se v místnosti krom dětí zabydlí i nějaký ten milion roztočů. 

 • Roztomilé barvy aneb jak naštvat teeangera

  Autor: Shutterstock.com

  Vy už jste možná v běhu života dospěli k tomu, že jste vzali na milost barvy jako je růžová, oranžová nebo tyrkysová. Ale pokud jde o teenagery, takovou shovívavost od nich čekat nemůžete. Nesnažte se je přesvědčit, že vaše oblíbená kombinace růžové a fialové pokojíček rozzáří a raději jim schvalte, že si jednu zeď mohou vymalovat na černou. Vy za to dostanete velice významné plus, dospívající dítě bude spokojené a zcela určitě ho to jednou zase přejde. Chcete-li plusových bodů nasbírat více, přidejte mu na nějakou nábytkovou obměnu, kterou bude mít zcela ve své režii. Vy byste mu totiž určitě zase vybrali nějakou květovanou hrůzu nebo něco podobného. 

 • Dětský pokojíček musí být především barevný a plný dětských obrázků? Nevěřte tomu!

  Autor: Shutterstock.com

  Samozřejmě, obchody jsou plné samolepek s miminkovskými motivy a medvídci na nich jsou skutečně roztomilí. Ale zhruba tak po roce už z nich nebudete moci vidět ani ouško, ani pacičku, protože máloco se tak rychle okouká. Drsnější variantu představují tapety s krtkem nebo nějakými těmi filmovými postavami, ty vám polezou na nervy už za pár měsíců. A vašim dětem taky, i když nahlas by to nepřiznaly a za každou příšeru na zdi budou ochotné se rvát. Pokud to je jen trochu možné, buďte v tomhle ohledu přízemní a držte se při zdi. Když barvy, tak spíše tlumené, když samolepky s konkrétními motivy, tak ty, které půjdou dobře odstranit a tak podobně. 

Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...