Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Od premiéry legendárního seriálu Dallas uběhlo už 32 let! Jak dnes vypadají hlavní postavy?

19. dubna 2024 | 05:00

Uplynulo už 32 let od chvíle, kdy se na obrazovkách poprvé objevil nekonečný seriál Dallas. Příběhy texaské rodiny plné intrik, hádek, komplikovaných vztahů i lásky, se rázem staly fenoménem, a to i v České republice, kde byl seriál vysílaný v 90. letech. Jak dnes vypadají hlavní postavy, které jsme milovali i nenáviděli?

V Česku jsme si na Dallas museli počkat

Americký seriál Dallas se na českých obrazovkách poprvé objevil 5. ledna roku 1992. Diváci měli možnost nahlédnout, jak vypadá pravá Amerika, a seriál je zaujal nejenom díky hlavním postavám, ale také poutavému ději, který neměl konce. Správňák Bobby, černá ovce rodiny „Džejár“, Pamela, Sue Ellen, se zapsali do srdcí mnoha diváků, kteří spolu s nimi prožívali jejich často nelehké životní osudy. Od premiéry uběhlo už spoustu let, jak dnes vypadají a co dělají hlavní postavy?

VIDEO: Skutečný osud Bobby Ewinga. Vraždy a nemoci mu vzaly jeho nejbližší

Odemknout video
Skutečný osud Bobby Ewinga. Vraždy a nemoci mu vzaly jeho nejbližší • VIDEO: Videohub

Správňák Bobby Ewing 

Oblíbenou postavu Bobbyho Ewinga ztvárnil Patrick Duffy. Díky seriálu se stal idolem mnoha žen, pro které byl ztělesněním dokonalého muže. Nehrál padoucha, měl žebříček hodnot správně nastavený, a k tomu byl přitažlivý. Kromě herectví se věnoval také režii. Režíroval třicet epizod Dallasu a později také 49 epizod seriálu Krok za krokem, ve kterém si zahrál hlavní roli Franka Lamberta. Přestože se mu v kariérní oblasti velmi dařilo, jeho osobní život byl protkaný mnoha smutnými událostmi.

Patrick Duffy v seriálu Dallas
Autor: profimedia.cz

V roce 1986 postihla rodinu velká tragédie, kdy byli jeho rodiče zavražděni. V jejich restauraci došlo k ozbrojené loupeži, a dva mladíci je chladnokrevně zavraždili. Velký smutek prožíval také na poli lásky. Od roku 1974 byl ženatý s baletní tanečnicí Caryn Rosser. V roce 2017 však zemřela na rakovinu. Díky ní se Patrick dostal k buddhismu, ke kterému později konvertoval. Jejich svatba proběhla v buddhistickém chrámu a své dva syny vychovávali v tomto náboženství.

Nová láska z doby lockdownu

Přestože to vypadalo, že si herec už lásku nenajde, nakonec se na něj během koronavirové pandemie usmálo štěstí. Tehdy přes Zoom navázal přátelství s herečkou a zpěvačkou Lindou Purl. Brzy se z přátelství stala láska, a dnes spolu žijí a dokonce podnikají. Založili firmu Duffy’s Dough a prodávají kváskový startér pro kynutá těsta. Začátkem dubna se Patrick Duffy zúčastnil pražského Comic-Conu.

Patrick Duffy letos v dubnu
Autor: Blesk:Jiri Kotatko

Jak žije okouzlující Pamela?

Životní roli Pamely, manželky Bobbyho Ewinga, hrála Victoria Principal v seriálu Dallas od roku 1978 po dobu devíti let. Poté, co natáčení skončilo, se Victoria objevila ještě v několika filmech. Následně se však začala věnovat svému vlastnímu byznysu a stala se kosmetickou magnátkou. V roce 1989 vytvořila vlastní řadu kosmetických produktů Principal Secret a možná právě díky důkladné péči o pleť si herečka uchovala mladistvý vzhled.

Victoria Principal jako Pamela Ewingová
Autor: profimedia.cz

Dnes je jí čtyřiasedmdesát let, žije na ranči v Kalifornii, stará se o svou firmu a zachraňuje zvířata. Po skončení Dallasu se díky podnikání stala nejviditelnější ze všech herců a z původního obsazení byla jediná, která v roce 2012 odmítla účast v comebacku legendárního seriálu.

Victoria Principal
Autor: profimedia.cz

Nezapomenutelný padouch J.R. Ewing

Postava „Džejára“ patřila mezi nejvýraznější. Sám jeho představitel, herec Larry Hagman, byl slavnému padouchovi velmi podobný. Po většinu života byl totiž těžký alkoholik. Už ve dvanácti letech poprvé ochutnal whisky a zapíjel tak svůj komplikovaný vztah s otčímem, který ho bil a ponižoval. Alkohol se téměř po celý život stal jeho nepostradatelnou součástí a způsobil mu cirhózu jater. Musel podstoupit jejich transplantaci, což mu nakonec zachránilo život. 

VIDEO: Skutečný život Džejára. Pil od dvancáti a po smrti z něj udělali marihuanové koláčky. 

Odemknout video
Skutečný život Džejára. Chlastal od 12ti a po smrti z něj udělali marihuanové koláčky • VIDEO: Videohub

Larry Hagman se objevil také v nových sezonách Dallasu, zatímco podstupoval léčbu rakoviny jícnu. V té době mu údajně pomohla marihuana, ovšem herec holdoval i jiným drogám. V roce 2012 v jednaosmdesáti letech zemřel na akutní leukemii. Přestože jeho postava „Džejára" vystřídala mnoho žen, on byl po celý život věrný své manželce, švédské herečce Maj Axelsson.

Larry Hagman
Autor: profimedia.cz

Podceňovaná Sue Ellen

Její postava manželky „Džejára“ Sue Ellen, která věčně bojuje s alkoholem a musí snášet ponižování svého manžela, vynesla herečce Lindě Gray nominaci na cenu Emmy a Zlatý glóbus. Po skončení Dallasu nadále pokračovala jako herečka, a to jak na plátnech, tak jevištích, zazářila také jako režisérka. V roce 2012 se Linda vrátila na televizní obrazovky, když si zopakovala roli Sue Ellen Ewingové v comebacku Dallasu. 

Linda Gray
Autor: profimedia.cz

Je jí blízký zdravý životní styl

Se svým manželem, grafickým designérem Edem Thrasherem, byla dlouhých jednadvacet let. Měli spolu dvě děti, Jeffa a Kehly. Jeff však v roce 2020, v den Lindiných narozenin, podlehl rakovině. Jako herečka byla Linda velmi úspěšná, pozoruhodná je i její oddanost zdravému životnímu stylu. Pravidelně půstuje a díky tomu i ve svých třiaosmdesáti letech oplývá sebevědomím a vitalitou. 

Linda Gray
Autor: profimedia.cz

Nevinná Lucy 

Postavu blonďaté a nevinné Lucy Ewingové, neteři Bobbyho a „Džejára", ztvárnila herečka Charlene Thilton. V době natáčení jí bylo sedmnáct let. Nikdy nepoznala svého skutečného otce, a velmi se sblížila s Larrym Hagmanem, kterého brala jako svého otce a po celý život zůstali blízkými přáteli. Pouhých 150 centimetrů vysoká herečka se v profesním životě věnovala také zpěvu a hrála ve spoustě reklam.

Charlene Tilton
Autor: profimedia.cz

Dnes je pětašedesátiletá herečka ambasadorkou neziskové organizace Actors for Autism, která pořádá improvizační a herecké workshopy pro děti a dospělé s autismem. Byla dvakrát vdaná a má jedinou dceru Cherish Lee.

Charlene Tilton
Autor: profimedia.cz

Autor: Aneta Valešová, Prostě fenomén