Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 19°C

Victoria Švédská: Princezna s modrou krví, která bojovala s mentální anorexií

Video se připravuje ...
Victoria Švédská: Princezna s modrou krví, která bojovala s anorexií
VIDEO: BPŽ/Karel Dlabač
12. března 2018 | 06:00

Sympatická jedenačtyřicetiletá následnice trůnu se jednou stane čtvrtou švédskou vládnoucí královnou. Je prý otevřená, ambiciózní a veselá. Nebojí se říkat to, co si myslí, umí nosit přepychové róby i lodičky, ale nepohrdne ani teniskami a obyčejným tričkem. Prostě obyčejná žena, která se jen tak náhodou narodila do královské rodiny.

Victoria je nejstarší ze tří dětí švédského krále Carla XVI. Gustafa a jeho manželky Silvie. A přestože má Victoria bratra, královnou jednou bude ona. Švédsko je totiž jednou z prvních monarchií, kde trůn dědí automaticky prvorozené dítě, bez ohledu na pohlaví.

I když za sebou nemá žádnou bouřlivou minulost plnou drog, alkoholu či milenců, něco si přece jen prožila. Teprve před pár lety otevřeně promluvila o tom, jak bojovala s anorexií. Měla štěstí, svěřila se rodičům, kteří jí pomohli. Přerušila studia a odjela do Spojených států amerických, kde se začala léčit.

Ale jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Během léčby začala chodit cvičit do posilovny, kde byl jejím osobním trenérem Daniel Westling. Netrvalo dlouho a z osobního trenéra se stal partner a milenec. Dlouhé roky princezna bojovala, aby neurozeného muže její královští rodiče akceptovali.

Nejenže nebyl šlechtického rodu, byl i vážně nemocný s ledvinami. Teprve po transplantaci ledviny v roce 2009, kterou mu daroval jeho otec, se situace změnila. Zdálo se, že jejich lásce nestojí nic v cestě.

O rok později se konala svatba. Když na ní před milióny diváků pronesl Daniel nádhernou řeč o lásce, okamžitě si získal srdce nejen královské rodiny, ale celého Švédka. Bývalý fitness trenér z malého městečka Ockelbo se během devítiletého vztahu držel vedle Victorie zpátky a moc toho nenamluvil. Teprve po sňatku si vydobyl místo, které si zasloužil.

Po dvou letech manželství se jim narodila dcera Estelle, před dvěma lety syn Oscar. Victoria jako korunní princezna plní spoustu oficiálních povinností, perfektně ovládá etiketu do posledního puntíku, ale jinak je to normální máma a ženská. Už její rodiče kdysi chtěli, aby vyrůstala co nejběžněji a měla možnost poznávat svět. I s ochrankou za zády.

Victoria není žádná princezna na hrášku, která by vyžadovala luxus. Ráda se směje, vaří, pleje záhonky a hodně času tráví s manželem v tělocvičně. Miluje čaj, hezky maluje, věří v Boha, líbí se jí hnědá barva, ráda a dobře tancuje, nosí kontaktní čočky a nejraději má obyčejné džíny. Až nastane čas, usedne na švédský trůn. A s největší pravděpodobností bude královnou, kterou lidé milují.

Více o evropských princeznách se dozvíte na webu Blesku pro ženy ZDE 

 

 

Autor: aši