Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Zataženo, sněžení -2°C

Neubráníte se slzám. Vánoční video vypráví příběh rodiny, která přišla o syna

Video se připravuje ...
Kampaň #FirstChristmas upozorňuje na rodiny, které budou trávit Vánoce bez svých nejbližších.
VIDEO: Facebook.com/Shape history
9. prosince 2017 | 06:00

Představa, že je opustí hodně blízký člověk, člen rodiny, bez kterého budou trávit Vánoce, je pro většinu lidí noční můrou. Přesně to se před několika lety stalo jedné rodině, jejíž příběh přibližuje video nazvané prostě #FirstChristmas. Nás v redakci rozplakalo, protože  přibližuje bolest rodin, které musí Vánoce trávit bez svých milovaných dětí.

Děj spotu je založen na skutečném příběhu rodiny Bakerových z anglického hrabství Surrey, kteří přišli v roce 2011 o syna Matthiase kvůli rakovině. Sledujeme proto truchlící rodinu – otce, matku i sestru. Všichni se ale nakonec semknou a přečkají bolestivé období společně.

Skutečný malý Matthias trávil poslední chvíle života v hospicu Shooting Star Chase, který nechal video natočit, v kruhu svých nejbližších. Zemřel den před Štědrým dnem 23. prosince 2011. Po šesti letech se rodina rozhodla hospic podpořit tím, že do videa propůjčila skutečné fotografie syna. Tím se podělila o svůj příběh a podpořila další rodiny, které si podobně těžkým obdobím procházejí.

„Doufám, že toto video pomůže zvýšit povědomí o rodinách, které se snaží překonat náročné období po ztrátě svých nejbližších. Ukazuje, že i přes všechnu tu bolest, kterou každý z nás zažíval, bylo nejdůležitější se semknout a jen tak zahnat onu neutuchající bolest. Snad jim náš příběh dodá odvahu a naději,“ říká Rosie Bakerová. 

Co na video říkáte? Dejte nám vědět do komentářů. 

Autor: Adéla Ondroušková