Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 9°C

Nejošklivější žena světa: Podívejte se, čím si musí procházet

13. srpna 2016 | 10:00

Každý, kdo má pocit, že všichni kolem něj jsou hezčí než on, by se měl podívat, jak vypadá mladá dáma jménem  Lizzie Velasquez. Ta si už od dětství kvůli svému vzhledu vytrpěla své, přesto zůstává svým způsobem optimistkou. 

Tuhle ženu byste určitě nepřehlédli. Je sice droboučká, ale její výrazný předkus s obrovskými koňskými zuby, zakalené oko, kostnatý obličej a extrémně vyzáblé tělo poutají pozornost všude, kde se objeví. 

A nechtěné pozornosti si bohužel užívá až příliš. Jako třeba když jí bylo sedmnáct a někdo na YouTube dal video s jejími záběry a popisky v tom smyslu, že je nejošklivější ženou světa. "Cítila jsem, jako kdyby mě někdo skrz počítačovou obrazovku napadl a dal mi pěstí. Myslela jsem si tenkrát, že si vybrečím oči," popsala později Lizzie své pocity, které ještě umocnila spousta kritických příspěvků pod příspěvkem, které jí za její vzhled nadávaly. 

Přitom za to samozřejmě nemůže, má vrozenou genetickou poruchu zvanou Marfanův syndrom. Ten kromě vzhledu postihuje také srdce, oči, kosti. Nakonec ji však strašný zážitek nakopl k tomu, že se rozhodla bojovat proti šikaně, a to i pomocí knih, které píše. Svůj příběh představila také v dokumentárním snímku s názvem Statečné srdce. 

 

 

Autor: red