Rozmazlená puberťačka: Matka dře jen na její luxus | Pro ženy | Blesk.cz

Rozmazlená puberťačka: Matka dře jen na její luxus

29. února 2012 | 06:11

Šaty z nejnovějších kolekcí návrhářů, boty za desetitisíce. Paige Turpie (15) není žádná celebrita, jen ta nejzhýčkanější puberťačka Velké Británie. Dcera z obyčejné rodiny má teprve v plánu se poroslavit, tak se na to pečlivě připravuje.

„Jsem rozmazlená a jsem na to pyšná,“ chlubí se teprve patnáctiletá Paige z britského Essexu. Před zrcadlem prý běžně tráví celé hodiny. Na svůj věk má až moc dokonalý make-up, perfektní manikúru a garderobu plnou luxusních kousků, kterou by jí mohla závidět i Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě.

Oblečení si totiž vybírá zásadně z nejnovějších kolekcí známých světových návrhářů. V botníku se jí skví například boty na podpatku Gucci za bezmála 12 tisíc korun. V jejím šatníku se ukrývají statisíce, tím se ve stejném věku nemohla pyšnit snad ani Paris Hillton.

Když nedostanu, co chci, vztekám se

Paige už nyní vlastní 100 párů luxusních střevíců,a oblečení značek Gucci, Juicy Couture, Stella McCartney či Burberry. Samozřejmě k tomu patří i značkové doplňky, pak ta nejlepší kosmetika a parfémy, nebo třeba diamantové náušnice.

Skoro deset tisíc korun měsíčně navíc utratí za kadeřníka, manikúru, samoopalovací nástřik a další kosmetické procedury. „Nakupuji každých pár dní. Naposledy jsem za oblečení a líčidla utratila 200 liber (skoro 6000 Kč).“

Paige se účastní různých soutěží krásy, aby se proslavila. Tady je jí 13 let.
Paige se účastní různých soutěží krásy, aby se proslavila. Tady je jí 13 let.
Kde na to mladá studentka bere? Samozřejmě si ještě nevydělala ani libru, vše platí rodiče, přesněji její matka. Nejde však o žádnou bohatou podnikatelku, jak by se mohlo zdát. Amanda (42) kvůli splnění všech rozmarů své dcery tvrdě pracuje a má dokonce dvě zaměstnání.

"Máma mi dá na všechno, o co si řeknu. Kdybych si nemohla koupit, co chci, dostanu příšerný vztek. Chci dobře vypadat a připadat si výjimečná,“ říká naivka Paige. „Chci se totiž stát slavnou, tak se podle toho oblékám, a proto mi na to všechno máma dává peníze.“

Je zřejmé, že jí ale vůbec nedochází hodnota věcí, kvůli kterým její máma dře od rána do večera. Ta přes den vydává jídlo ve školní jídelně, večer pak pracuje jako pečovatelka v domově důchodců.

Klidně dělám přesčasy, abych mohla platit

Měsíčně Amanda vydělá v přepočtu 32 tisíc korun a všechno to vráží do módních rozmarů dcery, a také do její neméně rozmazlené čivavy Princess, kterou Paige rovněž obléká jen do designérských oblečků.

Matce to ale evidentně nevadí, dokonce je na svou dceru pyšná. „Když jsem byla malá, neměli jsme moc peněz, tak jsem si žádné hezké oblečení ani boty nemohla dovolit, proto to chci teď dopřát dceři,“ vysvětluje.

„Když se Paige narodila, slíbila jsem si, že ona si bude moct všechno dovolit. Proto vydělávám jen pro ni. Je na to od mala zvyklá. Pokud někdy potřebuje ještě něco navíc, klidně dělám přesčasy. Manžel s tím nesouhlasí, ale Paige je pro mě na prvním místě,“ dodává.

Výdaje na domácnost, živobytí a hypotéku naštěstí pokryje plat tatínka Bruce (42), který ale proto, coby technik, pracuje také 15 hodin denně.

Paige mezi svými luxusními hadříky a kabelkami.
Paige mezi svými luxusními hadříky a kabelkami.

Sestra rozmazlovat nepotřebuje

Jen luxusním oblečením ovšem její rozmazlování nekončí. Paige nikdy nejela městskou hromadnou dopravou, maminka ji totiž všude vozí. Také si nikdy neuklidila pokoj, i tento servis jí zajišťuje Amanda. 

„Mně to nedělá problém. Ráda dceru kamkoliv zavezu a zase ji vyzvednu, alespoň vím, že je v bezpečí. A že si sama neuklízí? Vždyť by ani nevěděla jak,“ objasňuje Amanda.

Pokud si říkáte, že si rodiče svou květinku hýčkají, protože je jedináček, jste na omylu. Paige má totiž ještě mladší sestru Brooke (13), která však takový servis zdaleka nemá.

„Ona to nepotřebuje, nechce být slavná, tak se nemusí vybraně oblékat. Proto ji máma nerozmazluje, jako mě,“ má celkem „nesobecky“ jasno Paige.

Připravuji se na to být celebrita

Pokud Paige někdo za marnivou rozmazlenost kritizuje, považuje to za pouhou žárlivost, že si nemůže dovolit totéž. Na svém chování nemíní rozhodně nic měnit. Vždyť i do školy vyráží s brašnou Gucci.

„Trvá mi minimálně hodinu, než se do školy zkrášlím. Musím si nanést samoopalovací krém, udělat kompletní make-up, přilepit umělé řasy. Také natočit a vyfoukat vlasy,“ přibližuje zhýčkaná dívka.

„Nikdy neopouštím dům, aniž bych vypadala perfektně. Pokud se to někomu nelíbí, je to jeho problém,“ podotýká k tomu. Připravuje se tak pečlivě na svou budoucí kariéru: „Být slavná“.

Na to padnou další výdaje. Pokud totiž zrovna nenakupuje, chodí na hodiny moderního tance, baletu a zpěvu, které měsíčně vyjdou na další 3000 korun.

Nejraději by byla prý herečkou, ale stačit bude, když se prosadí třeba i jako modelka. „Až se proslavím, budou se chtít se mnou všichni přátelit,“ plánuje. "Vlastně se jako celebrita cítím už teď, jen zatím bez slávy.“

Autor: INT, bak, mivrk