Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 12°C

5 chyb, které děláme během rozchodu a které nám znemožní případný návrat

 • Rozchod bolí a připustit si, že je konec, není jednoduché
  9. března 2016 | 06:00

  Období rozcházení patří vůbec k těm nejtěžším obdobím v životě. Trvá dlouho, než si člověk přizná, že už je definitivní konec. Pokud jste to vy, kdo myslí na případné obnovení vztahu v budoucnu, možná vás bude zajímat, jakých věcí se vyvarovat. Protože ty většinou případný návrat znemožní. Které to jsou?

 • Snaha o neustálý kontakt

  Nemohl mě mít jen pro sebe, proto mě opustil
  Autor: Profimedia.cz
  Zůstaneme přáteli, budeme se vídat – těmito sliby se člověk uklidňuje, že konec nemusí být tak náhlý, bolestný a dramatický. Ve skutečnosti si tím ale tak trochu prodlužuje své trápení. Nepopíráme, že existují rozchody, kdy oba zvládnou následný kontakt s přehledem. Mnohem častější je ale varianta, že to oba bolí, někomu je to hodně nepříjemné a agonie se prodlužuje. Stejně dopadá křečovitá snaha o to, zůstat přáteli.

  Dejte sobě i druhému čas. Na oddech, na utřídění myšlenek, na rozhodnutí, které nebude uzavřeno pod tlakem nebo z lítosti. Jedině tak bude mít návrat smysl. Třeba i vy sama přijdete na to, že jste si leccos namlouvala a vztah nebyl tak úplně v pořádku. Pokud spolu nakonec máte skončit, cestu si k sobě najdete. Pokud ne, intenzivním kontaktem po rozchodu se jen okrádáte o svůj čas.

 • Šmírování

  žena, počítač, seznamka
  Autor: Shutterstock
  Reálný kontakt je samozřejmě hloupost, říká si řada z nás. Ale proč se nemrknout na Facebook? Vypadá na fotkách smutně? Neužívá si moc často někde s kamarády nebo – to snad ne – nevyskytuje se na fotkách podezřele často nějaká nová dámská tvář? Je to pochopitelně těžké, ale i toto je kontakt. Pokud se má člověk odpoutat a posunout dál, je vždycky potřeba přestat se drásat a trýznit i přes placaté obrazovky.

 • Chcete znát přesné důvody

  Ženy s nejčastěji do stresu dostávají hádkami a problémy v rodině partnerské.
  Autor: Shutterstock.com
  Vztahy se rozpadají i na základě pocitu, že to nějak "není ono". Smiřte se s tím, že vám protějšek – a obzvláště mužský protějšek – nebude schopen dát seznam pro a proti. Někdy by si to samozřejmě člověk přál a strašně rád by mu slíbil, že se POLEPŠÍ. Ne vždycky ale existuje konkrétní důvod. A pokud budete trvat na "sdělení" těch konkrétních důvodů, na neustálém "vyříkávání", otrávíte ho mnohem více. A možná navždy.
 • Chcete ho za každou cenu

  ...
  Autor: Shutterstock.com
  Často si člověk říká: "Radši se doprošovat než být sama! Ať je se mnou klidně z lítosti, hlavně ať je se mnou!" Tohle ale nikdy neskončí dobře. Ponižování se, žebrání a doprošování se vás nikdy neukážou v dobrém světle a vztah na takovém základu nemá dlouhé trvání.

 • Osnování pomsty

  ...
  Autor: Shutterstock.com
  Nechce mě? Fajn, tak mu ukážu, že já jeho taky ne! Toto při rozchodu pochopitelně napadne spoustu z nás a někdo neváhá tyto plány hned realizovat. Ano, může se stát, že jste kvůli tomu bídákovi celý život přehlížela klenot v podobě uhrovitého zakřiknutého kamaráda z dětství, kterému teď dáte šanci a on vedle vás náhle vyroste a změní se v pana Božského. Většinou to ale vypadá jinak. Ten zoufalec je skutečně zoufalec a v jeho světle vypadáte zoufale i vy. Obzvlášť když dáváte hystericky najevo, jak jste šťastná. A to nemluvíme o pomstě typu: "Tak schválně publikuju všechny jeho fotky na internetu, řeknu všem kamarádům, že je strašnej v posteli, a propíchám mu gumy u auta."

  Zajímá vás, které věci ženy před partnery tají?

Autor: is
Klíčová slova:  láska a vztahy, rozchod, bolest, partner, partnerka
Diskuse ke článku
.