Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Sylvie je skutečnou ikonou Emily in Paris: Inspiruje ženy 50+ i 60+! Čím okouzlila?

4. ledna 2023 | 06:00

Emily in Paris. Přestože se seriál z dílny Netflix (a konkrétně jeho druhá řada) potýkal s řadou případů kritiky, zbrusu nová řada je opět na vrcholech předních žebříčků sledovanosti. Nedají se mu totiž upřít toužebný únik z reality i oddech od každodenních strastí. Mimo jiné přináší i módní pastvu pro oči. Z Emily jsme však obdiv přenesly na Sylvii. Coby zastrašující šéfovou hlavní hrdinky. Proč se v pokračující sérii stala důležitou a vskutku stylovou hrdinkou?

Emily in Paris přinesla v době pandemie oddech. Možná právě proto byla cílem kritiky, protože první řada přinesla obraz příliš kýčovité Paříže v naprosté idylce s plejádou módních výstřelků i mileneckých aférek a především bez vážnosti reálných problémů. A vše se točilo (a stále točí) kolem potrhlé, zbrklé Američanky Emily Cooper, která se dočasně přestěhovala do Paříže za prací v marketingové firmě Savoir, která nabízí luxusní zboží. Do hledáčku kritiky se přimíchal i onen oddechový záměr, avšak ne všechny počiny musí nutně obsahovat převratně složité děje a propracované zápletky. Apel tvůrců je především na straně komediální zábavy.

Ve druhé sérii se pak poněkud hlavní kouzlo vytratilo. Především z hlavní představitelky, která dozrála ve svědomitější a uvědomělejší Emily. I z jejích outfitů nečišil tolik ohromující wow efekt, místo toho jsme se dočkaly příliš překombinovaných modelů v pestrobarevném mixu, který není zábavný – ale už tak nějak z něho bolí oči. Aneb opakovaný vtip…

Které základní módní pilíře nechybí v šatníku Francouzek? Na to se podívejte ve videu:

Video se připravuje ...
 • VIDEO: Videohub

Ovšem nová řada přichází s o něco jiným pohledem, alespoň co se módního měřítka týče. Otěže totiž převzala kostýmní návrhářka Marylin Fitoussi a vydala se skrz třetí řadu sólovou dráhou. Oprostila se tak od legendární Patricie Field, se kterou se podílela na stylingu v předchozích sezonách. Marylin tak dostala větší svobodu a dokázala si prosadit svůj styl. A ačkoliv se nechala slyšet, že nejnáročnější ze stylingu bylo nic neopakovat, zajeté kódy svým experimentováním prolomila. „Lily Collins mi byla velmi nápomocná. Pokaždé, když viděla podobný outfit, mi řekla: „Víš, Marilyn, myslím, že je to déjà vu. Myslím, že jsme tuhle siluetu už udělaly.“ Tak jsem se zaměřila na hledání nových designérů,“ sdělila pro indický Elle.

A opravdu se tomu stalo. Lukrativní značky byly vyměněny za mladé nadějné návrháře, v kombinaci s dostupnějšími značkami a vintage poklady. Naservírovala nám tak zbrusu novou Emily, ze které se sice bláznivá Američanka nevytratila, ovšem přidala na vskutku elegantním, francouzském šarmu, který byl citelný, tolik přirozený. Skvělým tahem byla pak střižená ofina: „Ostříhala si vlasy jako Jane Birkin, krásná ikona 60. let. Bylo pro mě důležité vykreslit nostalgii a zároveň jí dát moderní nádech s jemnější paletou a více barev,“ dodala kostýmní návrhářka.  

Vedle Emily se ale změnila i Sylvie Grateau. Obávaná a mrazivá šéfka Savoir, která svým charakterem připomíná Mirandu Priestly (Meryl Streep) z módního filmu Ďábel nosí Pradu z roku 2006. Avšak i ta nejnepřístupnější ledová královna jednou povolí. Přestože se v jistých momentech ukázalo její laskavější já, neztratila své dominantní dekorum.

Francouzská herečka Philippine Leroy-Beaulieu (58) alias Sylvie v rozhovoru pro Vulture prozradila, že velká šéfová vlastně Emily vždy obdivovala. Už na začátku první sezony pro její ambicióznost, odvahu i smělost. Obdiv byl ale zakrytý strachem. Strachem z toho, že by jí dívka mohla přebrat práci, muže, postavení, zkrátka vše. Emily je tak odrazem mladší Sylvie, což ji značně vyděsilo. Francouzská herečka narozená v Itálii také sdělila, že kritika seriálu očima Francouzů není příliš oprávněná. „Francouzi jsou zaujatí a zklamaní, protože si mysleli, že je celá show poněkud klišé, a nerozuměli tomu. Neměli smysl pro humor, aby viděli, že si děláme srandu z obou – jak z Francouzů, tak Američanů. Takže se cítili trochu zraněni.“ Herečka dodala, že kouření cigaret v kanceláři a víno při každém obědě je sice opravdu klišé, avšak šlo především o poukázání na uvolněný styl charakteristický pro francouzskou kulturu. A především o hlubší vztah mezi Sylvií a Emily, kdy zralá žena učí tu mladší.

A právě tato zralá žena nám ukázala ve druhé i třetí sérii svou uvolněnější a svobodnější tvář a především to, že je mistryní šik stylu i bez líčidel. Proč ztělesňuje ryze pařížskou eleganci?

Hodnost ikony stylu získává svým neutrálním nadčasovým šatníkem se závanem sexy šmrncu. Černé modely totiž vždy ozvláštní výrazným kouskem, ale i tmavé oděvy vyznívají svou originalitou. Řeč je o černých palazzo kalhotách, které doplnila černým topem s opravdu opulentním náhrdelníkem, v jiném modelu se vyjímaly spolu se zlatým body s hříšně hlubokým výstřihem. Ty jsou pro ni ostatně typické, v její režii však nezavání sebemenším náznakem vulgarity.

Marylin si u ní pohrála i s pestřejší paletou barev, jako je meruňková, kobaltová modř, fuchsiová či signální oranžová. A právě poslední dva odstíny představovaly originální kombinaci opřenou o růžovou midi sukni s řasením a lesklými kozačkami spolu s halenkou v saturované oranžové. Model, který zvolila na představení kolekce návrháře Grégory Elliot Dupréeho vyzníval tolik mladistvě!

Inspiruje vás pařížská elegance? Originální outfit vybírejte na našem internetovém srovnávači Zboží Dáma.

Podívat se na něj můžete v naší fotogalerii, stejně tak jako na ostatní modely ze všech řad:

Autor: Žaneta Podlahová