Úterý 18. června 2024
Svátek slaví Milan, zítra Leoš
Polojasno 29°C

Možná je to jen stres, možná je to něco víc – nenechte si jej přerůst přes hlavu

7. listopadu 2022 | 00:00
Prezentace klienta |

Každý máme někdy zlý den – špatně se vyspíme, čeká nás nepříjemná schůzka v práci, mnoho domácích povinností… Když už se ale mizerně cítíme každý den, přichází na nás časté návaly smutku a bezmoci, může to značit příznaky deprese a úzkosti. Někdy ale tyto pocity spojené s poruchami nálady mohou přicházet bez zjevných důvodů. Proč tomu tak je?

Máte tyto příznaky? Pak čtěte dále…

  • Ráno se vám těžko dostává z postele.
  • Trápí vás bolest hlavy, ať už ráno při vstávání nebo během dne.
  • Nesoustředíte se na práci.
  • Cítíte se vyčerpaní.
  • Nejraději byste pořád spali.
  • Máte výkyvy nálady.

Proč tomu tak je?

Naši psychickou pohodu má na svědomí několik vitamínů. Jejich nedostatek je často zapříčiněn nedostatkem slunečního světla, kterého je obzvláště na podzim méně. Nízký přísun některých minerálů a vitaminů může způsobit poruchy v hladině serotoninu v orgánech. Serotonin je známý pod pojmem hormon štěstí, kterého už podle názvu chceme mít dostatek. Právě serotonin je pro lidský organismus velmi důležitý, jelikož se podílí na obrovském množství neurologických procesů. Přímo ovlivňuje naši náladu, emoce a chování.

Kde jej získat?

Hormon serotonin vzniká z látky l-tryptofan, což je aminokyselina, kterou si tělo samo nevyrobí, ale získává ji ze stravy. Není-li tedy naše strava dostatečně pestrá a složená například z kuřecího masa, mléčných výrobků, banánů, oříšků a semínek či fazolí, hrozí nám jeho nedostatek, který je potřeba doplnit. Pokud tedy nejsme schopni získat l-tryptofan ze stravy, je vhodné jej začít pravidelně a dlouhodobě doplňovat prostřednictvím doplňku stravy.

Autor: SWISS PHARMACEUTICAL INVESTMENT LLC

Kvalita hraje prim

Poznejte L-Tryptofan Therapill® – váš recept na dobrou náladu. Tento tradicí ověřený, originální doplněk stravy obsahuje čistý a kvalitní L-tryptofan lékárenské kvality, jenž je přirozeným zdrojem hormonu štěstí (serotoninu), a vitamínu B6, který přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Vyzkoušejte přípravek pro navrácení duševního klidu a ztracené pohody, u kterého se nemusíte obávat nežádoucích účinků, jako je omezení bdělosti či návykovost.