Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Na vlastní kůži: Test nového korejského kombi SUV. Splnilo nároky čtyřčlenné rodiny?

Video se připravuje ...
Auto pro maminky: Ssang Yong Tivoli Grand
VIDEO: Videohub/ Simona Formánková
27. července 2022 | 06:00

Konečně tu máme léto a prázdniny! No a k těm nepochybně patří cestování. My jsme vyrazili s dětmi na dovolenou do Krkonoš a Jizerských hor. Při této příležitosti jsme otestovali auto korejské značky Ssang Yong, konkrétně model Tivoli Grand. Jak se nám osvědčilo kombi SUV na rodinné dovolené?

První výzvou pro nás rozhodně bylo balení. Protože mít s sebou vše, co čtyřčlenná rodina na týden potřebuje, není jen tak. Nutno podotknout, že naše rodina je složena z převážně ženského osazenstva a to je většinou předzvěstí mnoha "nezbytností". Zavazadlový prostor modelu Tivoli Grand je naštěstí dostatečně velký a i díky tomu jsme měli sbaleno opravdu všechno.

Já se k řízení většinou moc nehrnu. Obzvlášť při cestách na dovolenou si jízdu vychutnávám na sedadle spolujezdce. V tomto případě jsem velmi ocenila automatickou převodovku, díky které "odpadlo" neustálé řazení, takže jsem si užívala čas za volantem i já.Během jízdy jsme ocenili dostatek prostoru a skvělý rozhled. A to nejen já jako řidič, ale hlavně děti. Mnohdy totiž z autosedaček nevidí ven jak by si představovaly. A to může rázem změnit příjemnou jízdu na dovolenou v noční můru.

Testování na horách

Protože jsme tentokrát zvolili dovolenou na horách, ocenili jsme, že nás toto rodinné kombi SUV dokázalo bezpečně provézt opravdu každým terénem. Ostatně bezpečnost je jednou z priorit této korejské automobilky. Proto na tomto modelu nechybí hlídání mrtvého úhlu, parkovací kamera nebo třeba asistent nouzového brždění. Já osobně jsem maximálně ocenila bezklíčový přístup a startování vozu. Klíč tak stačí mít pouze v kapse nebo kabelce, a přesto se do auta pohodlně dostanete i nastartujete. 

Do detailu promyšlený interiér vozu a kvalitně zpracované komponenty nabízí všem pasažérům komfortní jízdu. Při cestách rozhodně využijete funkci car play nebo android auto - stačí jednoduše připojit váš mobilní telefon a vybrané aplikace můžete využívat a ovládat přímo na dotykovém displeji. 

Naše dovolená a dobrodružství, kterým nás bezpečno provezlo naše zapůjčené auto, je už u konce. Celé léto je však před námi, proto už netrpělivě přemýšlíme a vymýšlíme, kam se vydáme příště. 

Autor: Simona Formánková