Obličej prozradí, co se děje v těle | Pro ženy | Blesk.cz

Obličej prozradí, co se děje v těle

24. května 2010 | 18:06

Při pohledu do zrcadla si spočítáte vrásky, líčidly zakryjete stopy únavy a povzdychnete, že čas se nedá zastavit? Ale z vaší tváře se dá zjistit mnohem víc než jen kosmetické nedostatky.

Zkušený pozorovatel dokáže ve vašem obličeji číst jako v lékařské zprávě. Podle skvrn, otoků, napětí kůže se dá rychle odhalit, jak jste na tom se zdravím, co vás trápí a které orgány je třeba posilnit. Heslem Tvář je zrcadlem duše i vnitřních orgánů se řídí čínská metoda stará tisíce let – diagnostika z obličeje. Její princip je velmi propracovaný. Předpokládá, že určité oblasti obličeje souvisí s různými orgány nebo zónami, a když někde vznikne problém, promítne se to i na něm – například se změní barva nebo napětí pokožky. Když člověk ví, co tyto změny znamenají, může odhalit slabá místa dřív, než propukne samotná nemoc.

Oční partie

- Otoky pod očima: Slzné váčky ukazují na problémy s močovým měchýřem a ledvinami. V každém případě je třeba zlepšit pitný režim a pomůžou i cviky na posílení pánve.

- Povislá víčka: Pokud je horní víčko povolené nebo příliš silné, pravděpodobně vám hůř pumpuje srdce a měla byste ho posilnit pomocí vitaminů.

- Zapadlé oči: Když jsou oči příliš vzadu a nad vrchním víčkem se tvoří viditelná prohlubeň, máte určitě nedostatek energie. Lidé, kterých se to týká, se brzy unaví a jsou rychle z formy. Vitalitu vám pomůžou dodat vitaminy, ale také železo nebo například sprchování střídavě studenou a teplou vodou.

Lícní oblast

Nateklé tváře: Naducané tvářičky naznačují, že se v rámci látkové výměny špatně zpracovávají uhlohydráty neboli sacharidy. Je dobré tomu přizpůsobit jídelníček. Pro jistotu z něj na nějaký čas vyškrtněte sladkosti, bílé pečivo nebo brambory.

- Povadlá pokožka: Když je kůže na tvářích povolená, tenká a tvoří se na ní spousta vrásek, tělo vám tímto nepříjemným způsobem naznačuje, že máte narušený podíl zásad a kyselin v těle. Zredukujte proto přísun bílkovin a jezte více zeleniny.

- Vrásky před ušima: Ty většinou nezpůsobuje mimika, ale ve hře je nedostatek tekutin. Pohlídejte si, abyste vypila každou hodinu alespoň sklenku vody.

Okolí úst

- Vráska mezi nosem a ústy na levé straně: Levá část okolí úst souvisí se slinivkou břišní. Pokud právě v těchto místech máte hlubší rýhu, nechte si změřit hladinu cukru v krvi. I když budou vaše hodnoty v pořádku, za čas test opakujte, protože hodnoty jsou pokaždé trochu jiné.

- Stíny kolem rtů: Nahnědlé nebo nažloutlé zabarvení v oblasti úst je typickým projevem problémů se spalováním a přeměnou tuků. Zapomeňte na cukrovinky a bůček a dejte se na stravu s nízkým obsahem tuků. Kromě toho si uvařte a vypijte tři hrnky zázvorového čaje, který pročišťuje. Kúru vydržte týden.

- Svislé vrásky na vrchním rtu: Naznačují špatnou funkci tenkého střeva a vaše tělo má zřejmě málo živin. Homeopatika a preparáty z minerálních solí tento problém pomůžou zmírnit.

- Napuchlý dolní ret: Ukazuje na pomalou práci střev. Pomáhá masáž břicha (pět minut ve směru hodinových ručiček kružte rukou kolem pupíku). Zabírá i každodenní třicetiminutové svižné cvičení, běh nebo rychlá chůze.

Brada

- Sklony k vyrážkám: Pokožka se širokými póry a časté vyrážky na bradě říkají, že vaše hormony jsou jako na houpačce. Často se objevují během menstruace. Pomůžou preparáty z vitexu jehněčího, které regulují hormonální nerovnováhu a upravují cyklus.

- Hluboké důlky: Bývají dědičné, ale pokud se objeví během let samy od sebe, můžou se za tím skrývat problémy s páteří. Všimněte si, jestli jste v poslední době nějak nezměnila držení těla. Pomůžou cviky na páteř, ale pro jistotu se poraďte s odborným lékařem.

- Příčná vráska na bradě: Z vrásky mezi spodním rtem a bradou se dá vyčíst genetická dispozice k oslabeným žilám. Denně kružte a hýbejte nohama tak často, jak můžete. Pokud máte sedavé zaměstnání, alespoň ohýbejte palce u nohou, jako byste chtěla něco zvednout ze země.

Kolem nosu

- Příčná vráska nahoře: Jestliže máte na kořeni nosu příčnou vrásku, zřejmě za ni může vaše obličejová mimika. Pokud je ale velmi hluboká, s největší pravděpodobností vám špatně funguje štítná žláza. Tento problém poznáte i podle toho, že je vám pořád zima nebo míváte často zácpu. Nechte si štítnou žlázu vyšetřit.

- Červené tečky: Příliš mnoho malých cévek nebo teček na nose vám naznačuje, že máte zvýšený tlak v horní části břicha. Ten vzniká, když často dýcháte jen povrchově nebo sedíte shrbená. Dejte si pozor na správné držení těla nejen vestoje, ale i když sedíte. Párkrát denně si zacvičte: lehněte si, zhluboka dýchejte a ruce si položte na břicho, abyste cítila, jak se zvedají a klesají. Postupně se tak naučíte dýchat zhluboka.

- Červená špička: Pokud vám špička nosu často červená, máte podrážděný žaludek. Stejně tak může jít i o zánět žaludeční sliznice. Pomůže vám jídelníček sestavený z lehce stravitelných jídel.

Autor: vin, bm
Diskuse ke článku
.