Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

7 důvodů, proč chodit do sauny: Budete hubnout rychleji a zlepšíte si imunitu!

 • 17. prosince 2016 | 06:00

  Jaké roční období by bylo vhodnější pro návštěvu sauny, než je zima? Po dlouhé večerní procházce nebo když jste zničená z práce, vám sauna přijde vhod. Probudí vaše tělo z únavy a dodá mu energii k tomu, abyste čelila všem nemocem či splínům. A víte, co ještě?

 • Je tam teplo

  Díky saunování můžete zhubnout.
  Což se u sauny předpokládá. Ale tohle teplo je suché a prohřeje vás až do morku kostí. Musíte ale do sauny už jít napitá vodou, abyste se dobře potila. Pít až během procesu ochlazování a prohřívání je pozdě.

 • Dá se tam seznámit

  V sauně se můžete seznámit.
  O tom, že pánové do saun chodí rádi, se musíte přesvědčit sama. A nebuďte v panice, že nemůžete mít plavky. (A fakt si je neberte, jinak budete zapařená na intimních místech). Buďte bez obav – dostanete dlouhé prostěradlo, pod kterým nebude nic vidět.

 • Něco se dozvíte

  V sauně najdete klid.
  Že mají v Lidlu teď super vína za dobrou cenu? Nebo že pomazánka z avokáda se dá dávat i na obličej jako maska? Že musím mít na chalupě prohlídku komínu? Lidé se tu baví o všeličem, potichu, ale baví se. Přesto se vy zkuste ovládnout, v sauně má být ticho, a tak se nedivte, že vás možná někdo okřikne. 

 • Zvednete si sebevědomí

  Užijte si pohodu.
  Že ten chlápek v obleku teď pod sprchou nevypadá zase tak bombasticky? A tamhleten má břicho, které nebylo v oblečení vůbec vidět? A tahle kráska má na stehnech celulitidu! Nádhera! Všichni jsme lidi a mít mindráky, že nejste dokonalá, je zbytečné.

 • Rychleji budete hubnout

  Užijte si v klidu saunu!
  Saunování posiluje imunitu, ale i odplavuje únavu. A pokud jste zdravá a fit, zlepšujete si celkově zdraví i schopnosti organismu. Všechno v těle funguje mnohem lépe stejně jako dobře namazaný stroj.

 • Odpočinete si

  Užijte si hezký večer s kamarádkou.
  Příjemně unavená, zpomalená a vláčná – přesně tak si budete připadat po poctivých třech kolečkách (rozuměj prohřátí a následné ochlazení, včetně odpočinku). A další den vám tělem začne proudit nová energie.

 • Potkáte tam mistra

  Užijte si saunování.
  Takového, co přímo v sauně mává ručníkem a dělá ještě větší horko. To všechno v rámci saunového ceremoniálu – a tomuhle týpkovi se říká saunový mistr. Jeden nám prozradil, co vlastně saunový rituál je. 

 • Co je saunový rituál?

  Saunování
  „Je to přibližně 10 až 15 minut dlouhá procedura, kdy školený saunér provoní saunu přírodními éterickými oleji a polévá kamna, aby zvýšil vlhkost a teplotu. Pak zákazníky ovívá takzvanými parními nárazy ručníkem kvůli lepšímu prohřátí. Procedura je doplněna hudbou, popřípadě příběhem. Pocit zvýšené teploty způsobí, že tělo začne produkovat zvýšené množství bílých krvinek, a tak se zvyšuje imunita organismu. "Eterické oleje stimulují nervovou soustavu a můžou ovlivňovat náladu v závislosti na typu ceremoniálu – uklidňující esence při relaxačním ceremoniálu a podobně," říká odborník na saunování Jirka Žákovský.

Autor: bla
Diskuse ke článku
.