Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Léčivý su jok: Masáž, která dělá zázraky

7. září 2011 | 17:17

Lidské tělo je něco jako maličký, dobře vyladěný vesmír, ve kterém všechno souvisí se vším. Různé body na chodidlech a rukách ovlivňují oblasti hlavy, trupu nebo končetin. Pokud se s nimi naučíte zacházet, budete silné a zdravé.

Metodu zvanou su jok vymyslel korejský vědec Park Jae Woo. Tento muž pracoval s různými alternativními léčebnými metodami, vzal z nich to nejlepší a vytvořil přírodní léčebný systém, který pomáhá zmírnit bolesti, poskytuje první pomoc při akutních potížích, léčí chronické i akutní nemoci.
Jeho největší výhoda je, že se dá snadno naučit a ještě snadněji provádět. Pokud to zvládnete, budete si umět od potíží pomoct sama.

Jak funguje

Na ruce máte zobrazené celé své tělo
Autor: ilustrace: Zuzana Eleničová

Při této metodě se vychází z toho, že na rukách a nohách jsou místa, která odpovídají všem orgánům a částem těla. Ruce a nohy jsou brány jako zvláštní řídicí pulty, díky nimž můžete ovlivňovat a léčit různé nemoci. Je to jednoduché. Když se ve vás něco pokazí, tělo vyšle signál o poruše a na rukách a nohách se problém projeví vznikem bolavých bodů. Ty se od ostatních liší elektromagnetickým nábojem, ale někdy se na nich objeví i bradavice nebo skvrny.

Chodidlo je také důležitou mapou vašich orgánů
Autor: ilustrace: Zuzana Eleničová
Tělo prostě dá ruce nebo noze informaci, že něco není v pořádku. Pokud začnete bolavá místa ošetřovat, vyšlete nemocné části těla signál, že se má začít uzdravovat. Prostě mu pošlete léčebnou elektromagnetickou energii. Důležité je vybrat ten správný bod. Najdete-li ho, můžete na něj působit tlakem, speciálními magnety, lepit na ně stimulátory, barvit je a zahřívat.

Jednoduchá diagnóza

Jak poznáte, že některý z vašich orgánů nebo částí těla trpí? Dobře se podívejte na svoje nohy a ruce a promasírujte je. Zatvrdlá nebo bolestivá místa hlásí zdravotní problém. Pokud máte například na dotek bolavé bříško palce, může se vám blížit migréna nebo jiná nemoc hlavy, jestliže máte skvrny na patě, zřejmě vás trápí játra. Masírujte tato místa tak dlouho, dokud nepocítíte teplo a úlevu.

 

Extra tip:
Masírujte si pravidelně konečky prstů včetně nehtů. Tato zóna totiž odpovídá mozku a je do ní promítnuté celé tělo, takže při masáži ozdravujete a posilujete celý organismus.

Jak masírovat?

* Tlakem
Ten se používá při akutních problémech. Kruhovými pohyby masírujte bod jednu až dvě minuty nebo do odstranění bolesti. Při chronických těžkostech stimulujte bod intenzivně a rychle několikrát po sobě klidně třikrát denně.

Smena různých plodin se nemusí použít jen ke zdravé stravě, poslouží i k masáži
Autor: profimedia.cz
* Semeny, pískem, kamínky
Léčebná místa nejprve pečlivě vymasírujte, pak na ně na 24 hodin nalepte semena pohanky, pšenice, dýně, fazole nebo jablek. Každé čtyři hodiny semena na bodech promasírujte krouživými pohyby. Jestliže cítíte svědění, štípání nebo teplo, máte vyhráno, protože tělo se začíná uzdravovat. Po 24 hodinách vyměňte stará semena za nová. Tento způsob léčby funguje hlavně při chronických onemocněních a při nemocech kloubů. Místo semínek můžete použít i zrnka písku, drobné kamínky nebo jiné přírodní materiály.

Masáží konečků prstů povzbudíte svůj mozek
Autor: profimedia.cz
*Tyčinkami

Použijte jakýkoli tupý předmět (tužku, zápalku, špejli, nebo i nehet) a na bod zatlačte. Po odeznění první bolesti pokračujte krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček a znovu zatlačte, tentokrát silněji. Tak postupujte, dokud se během masáže neobjeví pocit tepla. U chronických nemocí opakujte postup několikrát za den. Opakovaná masáž dokáže odstranit i vleklé a těžké problémy a přináší rychlé zlepšení.

Výhody terapie:

- Funguje rychle
Při správném použití se organismu uleví už za několik minut.
- Je bezpečná
Nesprávné použití nikdy člověku neuškodí, prostě jen nefunguje.
- Léčí všechno
Touto metodou lze léčit kteroukoli část těla, jakýkoli orgán, kterýkoli kloub.
- Je pořád po ruce
Kdo metodu jednou pochopí, může ji používat celý život.

S čím pomáhá

Při artritidě, astmatu, vysokém nebo nízkém krevním tlaku, vysokém cholesterolu, cukrovce, problémech s ledvinami, obezitě, migréně, nespavosti, depresi, bolestech kolen a zad, menstruačních těžkostech, ale i při potížích s početím.

 

Kde co najdete

Naše ruce a nohy se podobají tělu. To má centrální část – trup a pět vystupujících části – hlavu a čtyři končetiny. Ruce a nohy mají podobnou stavbu – centrální část a pět prstů. Malíčky a ukazováčky na rukách i nohách odpovídají rukám, prostředníčky a prsteníčky představují nohy, palec hlavu a krk.

SU JOK: Kde so najdete
Autor: ilustrace: Zuzana Eleničová

Více informací o této metodě najdete na www.sujok.cz, nebo www.sujok-biljakova.cz.

Autor: vin, dob/Nový čas pre ženy, Kbak