Jak si ulevit při senné rýmě: 8 jednoduchých rad, které fungují | Pro ženy | Blesk.cz

Jak si ulevit při senné rýmě: 8 jednoduchých rad, které fungují

 • rýma
  14. května 2015 | 06:00

  Trápí vás senná, neboli alergická, rýma? Vyzkoušejte některou z praktických rad, které vás nebudou moc stát a jejichž aplikaci zvládnete klidně sami. Inspiraci jsme našli na australském webu Homeopathyplus.com.au. 

 • 1. Pijte hodně vody

  ...

  Pijte hodně vody. Dostatečná hydratace zajistí odpovídající vlhkost nosní sliznice, a ta tak snadněji vyloučí alergeny. Rýmy vás to sice nezbaví, ale rozhodně by se vám mělo ulevit.

 • 2. Výplach nosu

  ...

  Zkuste konvičku na výplach nosu. U nás je konvička k dostání pod názvem Rhinohorn. Doporučuje se použít teplý roztok mořské soli. Výplachem si vyčistíte dýchací cesty a zbavíte se látek, jež vás dráždí. Konvičku lze používat i u dětí zhruba od pěti let.

 • 3. Potírejte nos

  ...

  Potírejte si nosní dírky. Vnitřní stranu nosních dírek si potřete nevstřebatelnou mastí, například z muďoulu trojlaločného – tzv. pawpaw. V nose tak vznikne ochranný film, který zachytí alergeny.

 • 4. Co vám alergii způsobuje?

  ...

  Zjistěte, co vám alergii spouští. Většina lidí, které trápí senná rýma, je citlivá na vítr, ale někdo se cítí hůř uvnitř, kdežto jiného vše svědí a musí kýchat venku. V době, kdy je obsah pylů v ovzduší nejvyšší, se snažte vyhnout tomu, co vám alergii spouští.

 • 5. Záleží na tom, co jíte

  ..

  Pro dobrou funkci imunitního systému jsou důležité zdravé tuky a oleje, jako je olej olivový, a dokonce i malé množství živočišných tuků nebo rybích tuků. Vědecké studie prokázaly, že na alergie více trpí lidé, kteří jedí hlavně polynenasycené a částečně ztužené tuky obsažené zejména v margarínech a průmyslově zpracovávaných potravinách.

 • 6. Cibule a česnek coby homeopatika

  Nejlepším lékem na kašelz kuchyně je obyčejná cibule. Dokáže zázraky.
  Nejlepším lékem na kašelz kuchyně je obyčejná cibule. Dokáže zázraky.
  Autor: Shutterstock.com

  Cibuli a česnek můžete používat homeopaticky – symptomy, které vyvolávají, dokážou i léčit. Obsahují přírodní složky, jež zmírňují záněty vyvolávané sennou rýmou. Přidávejte si je do jídla ve velkém množství, a pokud to dokážete, jezte je i samotné. Uleví vám od dráždění v nose a slzení očí.

 • 7. Nepasterizovaný med

  ...

  Homeopaticky můžete použít i syrový nepasterizovaný med od místních producentů. Pomůže vám zvyknout si na pyly, které se vyskytují ve vašem okolí – z pylu se totiž med vyrábí. Před započetím pylové sezony denně snězte menší množství medu a postupně dávku zvyšujte až na čajovou lžičku nebo i víc. Nejlepších výsledků dosáhnete, budete-li med užívat po celou sezonu.

 • 8. Pomoci mohou chilli papričky

  Homeopatickou surovinou mohou být i některé druhy koření, například křen, hořčice, chilli papričky a pískavice řecké seno – vyvolávají symptomy podobné senné rýmě a také od nich uleví. Přidávejte si je hojně do jídla a užívat je můžete i samostatně. Pomáhají rozpouštět hleny a vylučovat dráždivé látky.

  Připraveno ve spolupráci s webem Svět homeopatie

Autor: Svět homeopatie, Eva Leňová
Diskuse ke článku
.