Už od června využívá čtyřicátnice Lucie balíček účtů Partners Banky nazvaný Pro rodinu. „Chtěla jsem si zřídit spořicí účet. A dále se mi líbila zdejší nabídka dětských účtů, kde děti mohou mít svoji vlastní kartu a učí se tak hospodařit s penězi. Vzhledem k tomu, že dceři je 11 let, tak myslím, že je na to i vhodná doba,“ uvádí pracovnice v bankovním sektoru, která žije se dvěma dětmi v bytě v Brně.
V balíčku Pro rodinu má provázané celkem čtyři účty. Vedle svého běžného účtu a dvou dětských účtů zde totiž Lucie má i zmíněný účet spořicí. „Vzhledem k tomu, že jsem samoživitelka a mám jeden účet, kam mi chodí výplata a tak dále, posílám na účet Partners Banky to, co mi zbyde. Na spořicí účet jsme si takto poslali třeba peníze na dovolenou,“ popisuje.
Dětský účet s funkcí úkolů
Výhody dětského účtu, který má Partners Banka skutečně propracovaný, si Lucie pochvaluje. Už zde vyzkoušela třeba funkci úkolů. „Děti mají ve svých telefonech nahranou aplikaci. Já jim tam mohu zadat nějaký úkol – například, aby umyly nebo utřely nádobí, či vynesly odpadkový koš. Nastavím jim tam nějakou odměnu a čas, do kdy to je třeba udělat. Pokud ten úkol splní, odfajfkují si ho a nastavená odměna se jim následně připíše na účet,“ vysvětluje. „Dcera mi pak ale řekla, že nechce a nepotřebuje, abych jí za tyto úkoly platila,“ dodává se smíchem.
Uvažuje ale o další funkci dětských účtů, kterou jsou spořicí cíle. Děti si zde mohou zapsat, na co přesně si budou peníze šetřit, a taková „zaevidovaná“ vidina je lépe motivuje ke spoření. „Posílám jim tam i kapesné, aby věděly, co tam mají. Obě děti už i využily kartu a něco si samy koupily. Jsou to takoví syslíci, spíš si peníze šetří a moc neutrácejí. Jen jednou nebo dvakrát si koupily nějakou mlsku,“ dodává k další potencionální výhodě dětského účtu.
Děti si také mohou vybrat z několika designů dětských platebních karet, což je pro ně jistě lákavá volba. „Mohly si vybrat i svoji kartu s obrázkem,“ potvrzuje Lucie. „Je to poprvé, co mají vlastní účet. Když jsem jim řekla, že jim to zřídím, strašně se těšily,“ dodává.
Rodičovský dohled je samozřejmostí, appka ho usnadní
Rodiče přitom mají o dětských účtech absolutní přehled. Sami nastaví, jaké funkce bude mít aplikace v mobilu jejich ratolestí. Stejně tak kde a jak smí platit nebo vybírat hotovost.
Lucie si pochvaluje i bankovní aplikaci Partners Banky. „Líbí se mi. Je přehledná, můžu si tam vytvořit jednorázovou virtuální kartu a mám právě i zmíněný přehled nad dětskými účty,“ popisuje a naráží tím na jednu z dalších výhod aplikace. Jednorázové virtuální karty totiž svým majitelům ulehčují platby přes internet či na nějak podezřelých místech. „Měla jsem jednou z dovolené špatnou zkušenost. Omylem jsem využila virtuální kartu, která nebyla jednorázová. Něco jsem zaplatila a následně mi strhli další platbu, aniž bych o tom věděla. Nyní už opravdu využívám jednorázovou virtuální kartu, hlavně pro platby na internetu,“ popisuje Lucie. Jednorázová karta totiž po jednom použití přestává platit a odpadává tak starost, že se její majitel někde omylem upsal k nevyžádanému předplatnému.
Velkou a popravdě jedinečnou výhodou bankovní aplikace Partners Banky je i možnost provázat si účty a bankovní služby napříč různými společnostmi. „Vím o tom, je to zajímavé. Jsem ale konzervativní typ, tak to zatím nevyužívám. Možná v budoucnu,“ konstatuje Lucie. Výhodou balíčku jsou dále i výběry z bankomatů zdarma, uživatele nikdy nic nestojí ani jakékoliv příchozí či odchozí platby.
Jak by tedy účet Pro rodinu doporučila rodině, která dosud bez problémů funguje s oddělenými účty? „Líbí se mi, že je vše v jedné aplikaci, hezky přehledné a srozumitelné. Můžu to jedině doporučit,“ shrnuje spokojeně.