Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Jizerská padesátka: Vítězi se stali všichni

24. prosince 2022 | 00:00
Prezentace klienta |

Už poněkolikáté je Pojišťovna VZP, a.s. hrdým partnerem populárního závodu Jizerská 50. Nejinak tomu bylo i letos. PVZP byla hlavním partnerem tohoto tradičního závodu, kde se v bílé stopě potkávají profesionálové, hobby běžci, děti, dorost, handicapovaní sportovci a všichni milovníci běžeckého lyžování.

Pojišťovna VZP, a.s. si také vzala pod patronát dětskou kategorii Mini Jizerská Pojišťovny VZP, v barvách pojišťovny jela dospělá štafeta 4x 3 kilometry a pod patronací PVZP postavili smíšenou štafetu také handicapovaní sportovci ze spolku No Food No Stress.

Za PVZP závodili ostřílení borci

Štafetu T-Mobile Jizerská firemní 2023 na 4x 3km jeli za PVZP zkušení běžkaři: reprezentant Tomáš Lukeš, dálkový běžec na lyžích Adam Matouš, odchovanec Sokola Hamrska Tomáš Dufek a mistr světa z roku 2003, olympijský medailista Martin Koukal. Vyjeli si první místo a kapitánovi štafety Martinovi Koukalovi tak spadl velký kámen ze srdce.

Autor: Pojišťovna VZP

S PVZP spolupracuji dlouhodobě a je to příjemná spolupráce. I proto jsem vloni slíbil, že na letošní ročník postavím štafetu, která pojede v barvách PVZP na vítězství. Sice na přemýšlení o štafetě padla nejedna bezesná noc, ale jsem rád, že jsem slib splnil. Dojeli jsme první,“ uvedla lyžařská legenda, která ve svých 44 letech úspěšně konkuruje mladším závodníkům.

Neměl jsem přesné informace, jak jsou na tom soupeři a měl obavu z reprezentanta Luďka Šellera, který je schopný bodovat ve světovém poháru. Tady nebyl žádný náskok jistý, proto jsem jel na doraz a dobře jsem udělal.  Měl jsem podobný čas jako on, i když mě to stálo průdušky a měl jsem lehce rozostřené vidění. Trošku mě to zaskočilo, protože ten pocit přišel o kilometr dřív, než minule. Loni jsem byl v lepší formě. Ale ta euforie z vítězství je neskutečná.

Autor: Pojišťovna VZP

Závodit je možné i s handicapem

Pánové z vítězné štafety se shodli, že je k prvenství popoháněl ještě jeden motor. S podporou PVZP vyjela trať 4x 3 km štafeta spolku No Food No Stress, sestavená ze tří mužů a jedné ženy. Všichni měli amputovanou jednu dolní končetinu. „Víme, jak je zdraví důležité a ceníme si každého, kdo sportovce podporuje. Jsme hrdi na naši druhou štafetu, protože jeli, jak jim to jejich handicap dovolil. Byli jsme jim na trati zafandit a podpořit. Doufáme, že je to povzbudilo.“

Autor: Pojišťovna VZP

Štafetu spolku No Food No Stress závodící s podporou Pojišťovny VZP, a.s., přivezly do Bedřichova zakladatelky spolku Andrea Brzobohatá a Hanka Kohoutová. „Chci poděkovat PVZP za možnost se zúčastnit klasického závodu. Za vším stojí místopředsedkyně představenstva PVZP Halina Trsková, bez jejího zájmu a podpory bychom tu dnes nezávodili,“ uvedla Hana Kohoutová. Členové štafety ve složení Jakub Zázvorka, Luboš Ježek, Tomáš Grusz a Ivana Trummová si aktivní ruch závodů Jizerská 50 užívali.

Finišmanka štafety Ivana Trummová před závodem uvedla: „Sportu se věnuji celoročně. Zkouším různé sporty, některé mi jdou lépe, některé hůř. Spolupráce s PVZP a No Food no stress je pro mne radost. Na Jizerské jsem poprvé a moc se na závody těším.“ Fakt, že mezi soupeři budou i legendy běžeckého lyžování, reprezentanty PVZP rozhodně nerozhodil. „Pro nás to bude zážitek, nebereme to tak, že jsou to soupeři, ale kamarádi a přátelé a chceme si užít pěkný den. My nezávodíme, ale užíváme si to,“ shrnul názor štafety Luboš Ježek.

Autor: Pojišťovna VZP

56. ročník Jizerské 50 je minulostí. Je však zcela jasné, že Pojišťovna VZP, a.s. podpoří i následující ročníky, vždyť s organizátory, kterými jsou neúnavní kluci a holky z Raulu, s dobrovolnými pracovníky a se závodníky, sdílí stejné hodnoty a to je: zdraví, sport, dobrá nálada a krásná česká příroda. Toto vše Jizerská 50 představuje, proto je Pojišťovna VZP, a.s. jejím hrdým partnerem.