Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Na kole až na konec světa

 • 25. června 2021 | 00:00

  Po loňském roce asi cítíte, že si potřebujete odpočinout více než kdy dřív. A měli byste poslechnout své tělo a dopřát si pořádnou dovolenou. Nemá smysl létat po světě za zážitky, které můžete prožít hned za hranicemi. V Rakousku najdete místo pro relax, aktivní odpočinek i výbornou gastronomii. Přesvědčíme vás.

 • Poznejte známé Alpy jinak

  Autor: Leukentalradweg/ Erwin Haiden

  Start: Kitzbühelské Alpy (Rakousko)

  Typ: cykloregion

  Trasa: více než 1 000 km, 70 tras

  Obtížnost: lehká až střední

  Povrch: asfalt, štěrk

  Kategorie: gastronomie, kultura

  Cílová skupina: páry

  Kitzbühelské Alpy nabízí všem rekreačním cyklistům netušené možnosti. Je úplně jedno jestli dáváte přednost horskému, městskému nebo elektrokolu, trasa se dá krásně projet na čemkoli. Zábava zaručena po celou dobu, protože zde pořádají mnoho cyklistických akcí. Můžete vybírat z více než tisíce kilometrů cyklotras. A kdybyste přece jenom ztratili drive, můžete nasednout na vlak ÖBB a vrátit se zpět.

 • Murská cyklostezka

  Autor: Schärding Tourismus /Alois Zauner

  Start: Národní park Vysoké Taury (Rakousko)

  Cíl: Bad Radkersburg (Rakousko)

  Doba jízdy: osm dní

  Trasa: 356 km

  Obtížnost: lehká až střední

  Povrch: asfalt, štěrk

  Kategorie: řeky a jezera, gastronomie, kultura

  Cílová skupina: rodina s dětmi

  Tato trasa je opravdová lahůdka. Ne kvůli zdolávání vrcholů, ale kvůli gastronomickým zážitkům, které tady můžete nasbírat. Štýrské údolí řeky Mur patří mezi vyhlášenou kulinářskou oblast. Celý výlet začněte v národním parku Vysoké Taury, pojede kolem řeky Mur a dostanete se do Grazu, tady sesedněte ze sedla a užijte si vše, co vám město nabízí, od Starého Města až po zámek Eggenberg.

 • Jezerní projížďka

  Autor: Österreich Werbung/ Martin Steinthaler, TineFoto

  Start a cíl: Neusiedl am See (Rakousko)

  Typ: okružní trasa, cestu lze upravit dle vlastních možností

  Doba jízdy: jeden až tři dny

  Trasa: 125 km

  Obtížnost: lehká až střední

  Povrch: asfalt

  Kategorie: řeky a jezera, gastronomie, kultura

  Cílová skupina: rodina s dětmi

  Krásná plocha Neziderského jezera přímo vybízí k prozkoumání okolí. Trasa kolem jezera je dlouhá 125 kilometrů a celou cestu jedete po rovině. Takže to zvládne pohodlně celá rodina. Cyklostezka vede kolem rákosového pásu, vinic, historických městeček a špičkou nosu se podíváte také do Maďarska. Až vám bude vedro, tak se nebojte vyzkoušet teplotu jezera a pořádně se osvěžte. Pokud vám ani voda nepomůže, můžete si trasu zkrátit a nasednout na přívoz. Jezero patří mezi kulturní památky UNESCO a místní vinaři se mohou pochlubit oceněním pěti hvězdiček ADFC. Takže je určitě navštivte.

 • Ráj v Jižním Burgelandu

  Autor: Burgenland Tourismus / Croce & Wir

  Start a cíl: Oberwart (Rakousko)

  Typ: okružní trasa

  Doba jízdy: šest dní

  Trasa: 260 km

  Obtížnost: lehká až střední

  Povrch: 95 % asfalt, štěrk

  Kategorie: gastronomie, kultura

  Cílová skupina: páry

  Pořádnou dovolenou si člověk dopřeje obvykle jen jednou do roka. Proto je fajn mít aspoň nějakou záruku dobrého počasí. Právě v Jižním Burgenlandu je až 300 slunných dní v roce. Místní cyklostezka vede přes tři národní parky, kolem řek, vinic a hradů. Střídá se zde rovinatý terén s kopci, které se ale dají pohodlně zvládnout na elektrokole. To si můžete půjčit po cestě. O pauzách se stavte u místních a ochutnejte regionální jídla a vína. Určitě vám ty kopce nebudou připadat tak velké.

 • Taurská cyklostezka

  Autor: SalzburgerLand-Tourismus/Tom Son

  Start: Krimml (Rakousko)

  Cíl: Pasov (Německo)

  Doba jízdy: sedm dní

  Trasa:310 km

  Obtížnost: lehká

  Povrch: 80 % asfalt, štěrk

  Kategorie: řeky a jezera

  Cílová skupina: rodina s dětmi

  Jízdu začněte u nádherných Krimmelských vodopádů na okraji národního parku Vysoké Taury. Pořádně se nadýchejte vodního aerosolu, který vám pohladí plíce, a jednotlivé etapy pak zvládnete levou zadní. Dále pojedete přes Salcbursko, Horní Rakousko až do Pasova. Projedete i kolem Salcburku. Můžete vyzkoušet také kratší variantu, která má 270 km. Je to okružní trasa, která vede přes Salcbursko i kousek Německa. Záleží jenom na vás, jak dlouho chcete strávit na kole.

 • Traisentalská cyklostezka

  Autor: Niederösterreich-Werbung/ Martin Matula

  Start: Traismauer (Rakousko)

  Cíl: Mariazell (Rakousko)

  Doba jízdy: 7,5 hodiny

  Trasa: 107 km

  Obtížnost: střední

  Povrch: asfalt

  Kategorie: řeky a jezera

  Cílová skupina: páry

  Trasa vás povede kolem vinic, kláštera Göttweig a augistiánského kláštera Herzogenburg. Podíváte se i do hlavního města spolkové země St. Pölten. Dejte si na čas a běžte se podívat na zdejší barokní domy a jezera. Minete další klášter Lilienfeld a úplným vrcholem trasy je poutní bazilika ve městě Mariezell. Kdyby vám už docházel dech, můžete využít místní vlaky, které vás dopraví, kam budete potřebovat.

 • Za vínem do Štýrska

  Autor: TV Region Bad Radkersburg/ Bernhard Bergmann

  Start a cíl: Leibnitz (Jižní Štýrsko, Rakousko)

  Typ: okružní trasa

  Doba jízdy: osm až devět dní

  Trasa: 403 km

  Obtížnost: lehká až střední

  Povrch: asfalt, štěrk

  Kategorie: gastronomie, kultura

  Cílová skupina: páry

  Okružní trasy vám zaručí, že se nebudete vracet kolem stejných míst. Tato cyklostezka vás povede Grazem, Hartbergem, Bad Radkersburgem, Leibnitzem a Deutschlandbergem – tedy všemi vinařskými oblastmi Štýrska. V tomto případě platí známé pořekadlo, že i cesta je cíl. Musíte rozhodně ochutnat místní víno, které se pyšní svou plností a jiskřivostí. Pořiďte si bonusovou kartu Genusscard, která vám zajistí volné vstupy na vybraná výletní místa v této oblasti. Můžete se tak podívat i na něco jiného než na dno vaší skleničky.

Autor: Reklama
Video se připravuje ...