Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno 7°C

Provoláte v rodině moc peněz? Víme, jak ušetřit!

3. března 2014 | 13:42
Prezentace klienta |

Peněz není nikdy nazbyt. Je smutnou pravdou, že i když příchod virtuálních operátorů snížil ceny volání na polovinu, účty za telefon stále bolestně ukrajují z rodinného rozpočtu spousty českých domácností. Připravili jsme pro vás 5 jednoduchých kroků, jak můžete za telefonování ušetřit.

1. Neplaťte za to, co můžete mít zdarma

Účty za telefon zvedá i fakt, že spousta lidí neumí využívat služby, které jsou dostupné zdarma. Většina lidí neví, kolik volných minut měsíčně má. Přitom například Tesco Mobile nabízí volání a SMS ve své síti zdarma.

2. Dítě provolá, kolik mu dovolíte

Vaši potomci si jen těžko uvědomují, že telefonování stojí skutečné peníze. Platí tak trochu nepříjemná rovnice, že kolik peněz dítěti na kredit dáte, tolik protelefonuje. Pokud chcete mít jeho výdaje pod kontrolou, kupujte kredit dítěti raději častěji po menších částkách. Navíc Tesco Mobile dobíjení kreditu odměňuje – za každé dobití dostanete dvojnásobek kreditu, a díky tomu se sníží ceny jeho volání na 1,25 Kč/min a SMS do ostatních sítí na 75 haléřů. 

Autor: Tescomobile.cz

3. Mějte výdaje pod kontrolou

Operátoři milují paušální zákazníky. Dostávají od nich totiž spoustu peněz každý měsíc, a to bez ohledu na to, jestli vůbec zákazníci vzali telefon do ruky. Zkuste si schválně měsíc evidovat, za co přesně platíte. Pravděpodobně budete nejčastěji volat několika málo lidem ve svém okolí. Řešením je vybrat si mobilního operátora, který vám nabídne volání do vlastní sítě zdarma. Pokud tak například vybavíte své nejbližší SIM kartou Tesco Mobile, voláte si a posíláte zprávy zdarma. Do ostatních sítí voláte díky zdvojnásobení kreditu za 1,25 koruny, SMS k ostatním operátorům vás bude stát 75 haléřů.

4. Komunikujte chytře

Při telefonování obzvláště platí, že čas jsou peníze. K výrazným úsporám stačí často pouze přemýšlet o tom, jak komunikujete. Rozmyslete si, co vlastně chcete sdělit a jaká forma je nejlepší. Často platí, že minuta telefonování vyjde levněji než několik SMS.

5. Zkuste virtuálního operátora

Buďme upřímní. S ceníky většiny operátorů budete na volání šetřit jen těžko. Proč nepřejdete k operátorovi, který vám stejné služby nabídne za zlomek ceny? U Tesco Mobile získáte kvalitu služeb O2 a špičkový zákaznický servis. Na rozdíl od velkých operátorů se může každému zákazníkovi věnovat individuálně a máte jistotu, že vám vyjde vstříc. Není divu, že jeho cenová nabídka i zákaznický servis pravidelně vyhrávají v nezávislých testech, například těch od časopisu dTest.

Získat SIM kartu Tesco Mobile je snadné. Kartu s kreditem 150 korun koupíte v každém obchodě Tesco nebo na www.tescomobile.cz.