Kam dnes vyrazit na novoroční ohňostroj? | Pro ženy | Blesk.cz

Kam dnes vyrazit na novoroční ohňostroj?

 • Oslavte Nový rok jak se patří!
  1. ledna 2014 | 15:00

  Novoroční ohňostroje se staly tradicí v mnoha městech. My vám přinášíme pár tipů, kam na ně můžete vyrazit. Pokud ale máte do všech míst daleko, zkuste sednout k internetu a zadat si nejbližší město do vyhledávače. Určitě nějaký ohňostroj najdete!

 • Praha

  ...
  Již tradičně proběhne velkolepý ohňostroj hlavního města v 18:00 a místo jeho odpalu se z dřívějšího pontonu na Vltavě vrací do Letenských sadů. Díky této změně budete mít možnost světelnou šou sledovat z mnoha míst v centru Prahy, z nichž nejvhodnějšími jsou pražské mosty (Legií, Čechův, Mánesův, Karlův) anebo nábřeží (Smetanovo, Dvořákovo), ale také vrch Petřín a samotná Letná. Pokud se vám do centra nechce, dobrý výhled by měly umožnit také Riegrovy sady či Vítkov.

  Letošní ohňostroj bude trvat přesně 15 minut a je složen z desíti částí. Započne symbolickým odpočítáváním posledních vteřin roku 2013 a postupně bude gradovat. Objeví se také motivy bílých grošů a stříbrných tolarů, či golema.

 • Brno

  ...
  Novoroční ohňostroje v moravské metropoli jsou již naprostou tradicí. Předchází jim bohatý program aktivit, které je možné na Nový rok v Brně absolvovat, jako například návštěva hvězdárny nebo novoroční bohoslužba v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí. Samotný ohňostroj vypukne v 18:00 na hradě Špilberku a v duchu názvu "Doteky hudebních velikánů" zahájí rok Leoše Janáčka v Brně.
 • Ostrava

  ...
  Také Ostravané se mohou, první den roku 2014, těšit na tradiční novoroční ohňostroj, který se bude již poosmé konat na kruhovém objezdu v Hrabůvce. Velkolepá hudební a světelná show začne v 18:00 a jako každá rok bude velkolepá. Jako každý rok ji i letos pořádá městský obvod Ostrava-Jih v čele se starostou Karlem Sibinským.
 • Plzeň

  ...
  Poprvé v letošním budou mít Plzeňané možnost přivítat nový rok na náměstí Republiky, kde se již od 16:00 bude odehrávat dětská diskotéka, mající potěšit rodiny na novoroční procházce. Vůbec první plzeňský novoroční ohňostroj pak vypukne už v 17:00, celý v režii a za finanční podpory Městského obvodu Plzeň 3.
 • Třebíč

  ...
  Vysočina přivítá nová rok už od 17:00 novoročním ohňostrojem pro děti. Předcházet mu bude dětská diskotéka a vstup je samozřejmě zdarma. a kam za ohňostrojem vyrazit? Do Třebíče na Karlovo náměstí.
 • Hradec Králové

  ...
  Program zakončený novoročním ohňostrojem začne na Velkém náměstí v Hradci Králové již v 16:00 promítáním kinožurnálu mapujícího život ve městě v roce 2013, spojeným s popíjením horkého čaje a lahodného punče. Kdo bude mít hlad, může se navíc občerstvit novoroční čočkovou polévkou.Vyvrcholením bude pak v 18:00 ohňostroj se světelnými efekty a hudebním doprovodem.
 • Strakonice

  ...
  Také jihočeské Strakonice přivítají Nový rok 2014 velkolepou světelnou podívanou. Tradiční oslavy začnou už v 16:00 odpoledne koupáním otužilců v Otavě poblíž lávky pod pivovarem. Ohňostroj nad hradem pak vypukne v 18:00 a bude ho doprovázet novoroční přípitek starosty města a projekce sestřihu nejdůležitějších loňských událostí zaznamenaných Strakonickou televizí.

Diskuse ke článku
.