Vlajky k nakousnutí: Státní symboly stvořené z národních pokrmů | Pro ženy | Blesk.cz

Vlajky k nakousnutí: Státní symboly stvořené z národních pokrmů

 • Při pohledu na tyto státní vlajky se nám doslova sbíhají sliny.
  28. ledna 2014 | 11:00

  Když se řekne Fracouzská kuchyně, představíte si víno a sýr. V případě Italské zase těstoviny a rajčata. Tuto ideu využili organizátoři Sydney International Food Festival a sestavili celkem sedmnáct národních vlajek s využitím tradičních pokrmů daného státu. Jak se vám líbí? A z jakého jídla byste udělali vlajku České republiky?

 • Velká Británie

  Velká Británie
  Stará dobrá matička Anglie (společně se Severním Irskem, Skotskem a Walesem) je zastoupena tradičním křehkým pečivem nazvaným scone. To se standardně podává k tradičnímu čaji o páté, společně se smetanou a džemem. Takže ani ty nesmí na vlajce chybět. Čaj už si ovšem musíte uvařit sami.
 • USA

  USA
  Z čeho jiného by měla být stvořená vlajka Spojených států amerických, než z fast foodu. Zapomeňte ovšem tentokrát na hamburgery, Ameriku reprezentuje hned sedmnáct hot-dogů s kečupem. Bílé hvězdy pak tvoří hořčice, bez které hod-dog prostě nemá smysl.
 • Austrálie

  Austrálie
  Austrálie byla dlouho Britskou kolonií, není proto divu, že kromě královny a britské vlajky si také částečně přisvojili základy britské kuchyně. Jejich vlajku tvoří zapečený masový koláč s výřezy hvězdiček a omáčka, kterou je vykreslena právě vlajka Spojeného království.
 • Řecko

  Řecko
  Feta a olivy! Co jiného by mohlo reprezentovat slunné Řecko?
 • Japonsko

  Japonsko
  I když zajímavých japonských jídel je celá řada, to, co jej charakterizuje nejvíc je samozřejmě sushi. Proto se uprostřed bílého talíře skvěle červená japonské slunce v podobě kopečku rýže a plátku syrového tuňáka.
 • Francie

  Francie
  Říká se, že nejlepší kuchyně je ta francouzská. Ať už s tím souhlasíte, nebo ne, nemůžete popřít, že francouzské víno a sýry jsou prostě delikátní a tradiční. Proto nesmí chybět ani na jejich vlajce. Modrou zastupuje nejlepší sýr s modrou plísní - roquefort, bílou zase plísňový brie. A víno je v tomto případě ještě před zpracováním, v podobě hroznových kuliček.
 • Španělsko

  Španělsko
  Ohniví Španělé nedají dopustit na svoji paelu - pokrm z rýže , zeleniny a darů moře. Právě rýže na paelu tedy tvoří žlutý střed jejich národní vlajky. Červené okraje pak nejsou z ničeho jiného, než z tradičního choriza, španělské uzeniny, kterou si zamiloval celý svět.
 • Indie

  Indie
  Těžko byste pro indickou kuchyni hledali typičtější koření, než sytě oranžovou směs zvanou kari. Ani to tedy nesmí chybět na jejich vlajce. Podávejte ho s rýží, zeleninou a arabským chlebem s kouzelným názvem Papadam. Přesně tak, jak vidíte na fotografii.
 • Itálie

  Itálie
  Je tolik pokrmů, které milují všude na světě a kterými se italská kuchyně právem chlubí. pro svoji vlajku ale zvolili ty nejtradičnější. Nesmí samozřejmě chybět těstoviny, v tomto případě zastoupené dlouhými, tenkými špagetami, doplněné lístky bazalky a cherry rajčátky.
 • Švýcarsko

  Švýcarsko
  Možná se vám zdá, že vidíte italské prosciutto crudo, ale ve skutečnosti je švýcarská vlajka složená z jejich vyhlášené šunky, která zraje jen tak, na studeném horském vzduchu. Bílý kříž pak nemůže reprezentovat nic jiného, než místní sýr s typickými dutinami - ementál.
 • Indonésie

  Indonésie
  Indonéská kuchyně, je stejně jako většina exotických pokrmů, velmi barevná a plná koření. Ta západosumatránská se pak vyznačuje také velkou zálibou v pálivém koření. Proto je indonéská vlajka složena z velmi pikantního kari a vařené rýže.
 • Turecko

  Turecko
  A od pálivého se posuneme ke sladkému, protože co se týče právě sladkých pokrmů, patří turecká kuchyně k těm nejbohatším na světě. Jejich vlajku proto tvoří dvě barvy tureckého medu - pochoutky z rýžové mouky, oříšků a ohromného množství cukru.
 • Thajsko

  Thajsko
  Když se řekne Thajsko, představíme si tyrkysové moře a palmy a samozřejmě thajskou kuchyni. Při pohledu na jejich vlajku se vám jistě začnou sbíhat sliny jako nám. Thajskému talíři vévodí modrý krab, obložený strouhaným kokosem a sladkou chilli omáčkou.
 • Brazílie

  Brazílie
  Slunnou Brazílii samozřejmě nemůže reprezentovat nic jiného, než šťavnaté citrusy v podobě zelených limetek. Doplněné o banánové listy, plátek ananasu a zralou marakuju tvoří dokonalý ovocný koktejl ve tvaru a barvách brazilské vlajky.
 • Jižní Korea

  Jižní Korea
  Další exotickou kuchyni přestavuje státní vlajka Jižní Koreje s tradičním pokrmem zvaným kimbap. Kimbap je v podstatě korejská obdoba japonského sushi - rolka z rýže a zeleniny obalená v mořské řase. Centrální motiv pak zobrazují dvě omáčky k namáčení.
 • Vietnam

  Vietnam
  Vietnamská kuchyně je v lecčems podobná thajské, ovšem Vietnamskou vlajku v tomto případě zastupuje podobný ovocný koktejl, jako tu brazilskou. Exotickým ovocem je ovšem rambutan - šťavnaté plody s ostny, ukrývající v sobě sladkou bílou dužinu a liči. Středovou hvězdu pak představuje karambola, známá také pod názvem čínská hvězdice.
 • Libanon

  Libanon
  Lavaš, fatoush a koriandr - tyto pokrmy tvoří libanonskou vlajku. Pokud nevíte, co zvukomalebné názvy označují, pak vězte že jde o kavkazský chléb, salát z různých druhů čerstvé zeleniny, primárně však rajčat a paprik a velmi aromatické koření, tvarem podobné naší petrželové nati.

Diskuse ke článku
.