Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

5 věcí, bez kterých se přes léto neobejdeme

 • description
  description
  description
  description
  6. července 2014 | 06:00

  Milujeme ho, ať prší nebo je vedro. Letní bouřky, bosé nohy v trávě, ledový meloun, frappé, rafty... léto prostě budiž pochváleno. Proč tomu tak je a co na něm milujeme my v redakci?

 • Redaktorka Andrea

  To je jednoduché, léto si v první řadě nedokážu představit bez tropických teplot. Takže doufám, že se jich letos dočkám. Během letních měsíců se neobejdu bez návštěvy alespoň jednoho hudebního festivalu, bez sjíždění Vltavy na raftech a dovolené u moře. A poslední činnost, která se do mé letní "top 5" vejde, je jednoznačně grilování!
 • Redaktorka Blanka

  Mé léto bez terénního triatlonu by nebylo léto. Miluju plavání na otevřené vodě, jízdu na biku terénem a běh v lese. K mému létu také patří víkendy na horách, červené španělské víno a strouhané jahody s pribináčkem. A vůně léta? Čerstvě pokácené stromy, růže na slunci a parfém Plesure Exotic.
 • Redaktorka Majka

  Léto si neumím představit bez...

  ...jedné noci pod širákem na zahradě u ohně (na matracích, s peřinou a polštářem).

  ...ledové kávy se šlehačkou na zahradě s maminkou a skákání do bazénu.

  ...válení se na dece na sluníčku s knížkou, během něhož usnu a vzbudím se spálená. K tomu samozřejmě patří i líné bzučení včel, horký vzduch, který se válí a takové to zvláštní letní ticho na zahradě.

  ...výletu ke kamarádce Moně, kde bude spousta dospělých, dvacet dětí, budou se péct buřty, povídat o životě a vyspávat kocovina.

  ... nekonečné zásoby voňavých sprcháčů a slunečních brýlí.

 • Redaktorka Erika

  První co mě napadá je, že si neumím představit léto bez toho, že budu nadávat na horko. Léto v Praze je pro mě totiž peklo. No a pak následují ty lepší věci. Vychlazený meloun (to když mi ho někdo celý nakrájí do mísy na kostičky), koupaliště, když je venku pod mrakem a přesto teplo (není tam ani noha, takže je celé naše). Jedeme na výlet (jedno kam, hlavně pryč) a zahrádky s plotem a dětským hřištěm, kde si můžeme dát pivo.
 • Redaktorka Brigita

  Léto si nedokážu představit bez noh poštípaných od komárů a dovolenkových dobrot, které shazuji až do Vánoc. Z těch příjemnějších věcí jsou to ale jednoznačně balerínky, vychlazené pivo na letních zahrádkách a elektronická čtečka, díky které si na dovolenou klidně můžu vzít i půl knihovny a neriskovat zavazadlo mnohonásobně těžší, než je limit.
 • 1. Bez prosecca to nejde. V teplých dnech chutná nejlíp. A jedna sklenička nikdy nestačí!

   

  2. A bez letního kina by to také nebylo to pravé. Momentálně si večer užívám pohody ve výletním kině na Smíchově.

   

  3. Chozeni bosky. Skvělé období na to zout si boty a procházet se v trávě.

   

  4. Vaření na terase. Minule léto jsme si pořídili plynový vařič na ven a každou večeři můžeme připravovat při západu slunce.

   

  5. Dole bez. Dlouhé šaty a žádné kalhoty či jiné spodní prádlo. To si člověk může dovolit jen v létě. A gynekologové takovému činu tleskají. Je to zdravá prevence proti mykózám.

Autor: Majka Dvořáková
Diskuse ke článku
.