Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Tajemná síla vody: Proměňte sprchování v magický rituál

2. dubna 2012 | 10:06

Při pohledu na moře vás možná zřídkakdy napadne, jak je voda pro náš život důležitá. Nejde však jen o pití a čistotu – tajemná síla vody dává nejen vznik životu, ale umí také zabíjet a ničit. Voda patří mezi čtyři magické živly, které nám mohou otevřít brány k hlubšímu mystickému poznání světa!

Oheň, voda, země a vzduch – čtyři živly středověkých alchymistů a mágů, pomocí nichž se snažili přeměnit obyčejné kovy ve zlato nebo získat nesmrtelnost. Dnes už většina z nás po ničem podobném netouží, protože víme, že opravdově štěstí nespočívá ve věčném životě ani v neomezeném bohatství, ale v každodenní spokojenosti, lásce a harmonii. O to snazší je našich cílů opravdu dosáhnout!

Vodní a zemský živel jsou zasvěceny ženskému principu, zatímco oheň a vzduch se v magii přiřazují k principu mužskému. Ženský princip znamená v tradičním pojetí pasivitu a přijímání, zatímco mužský princip je aktivní a dávající. Vychází to ze základních rozdílů v mužské a ženské sexualitě. Vodní živel je tedy živlem ženským a přijímajícím. Spolu s ohněm patří mezi dva nejdůležitější živly.

Voda představuje city, pocity a emoce. Tyto mohou být hluboké a nevyzpytatelné jako mořské hlubiny, proměnlivé a pohyblivé jako tekoucí řeka, osvěžující a životodárné jako letní déšť, nebo také nehybné a chladné jako led v zimě… Voda může nabývat tisíce podob stejně jako její symbolický protějšek – city.

Při magických rituálech mívá voda především očistnou funkci. Nejde však o tělesnou očistu, nýbrž o očistu duše – konec konců kropení svěcenou vodou v kostelech nebo dokonce i křest jsou ve své podstatě také rituály, které tuto posvátnou sílu vody využívají! Pokud vás v životě potká nějaké trápení, není nic lepšího, než si stoupnout pod sprchu a symbolicky smýt ze své duše všechnu nečistotu. Obyčejné sprchování proměníme v magický rituál pomocí vizualizace – tato technika využívá zrakovou představivost a spočívá v tom, že se snažíme vidět naše přání tak, jako kdyby už bylo skutečností. Zapalte si svíčku nebo aromalampu s vaší oblíbenou vůní a představujte si, jak z vás očistná síla vody smývá všechno špatné a nepříjemné a vaše duše zůstává zářivě čistá a spokojená. Poté se osušte čistým ručníkem a vezměte si na sebe čerstvě vyprané oblečení nejlépe v nějaké světlé barvě.

Magickým rituálem se za pomoci vizualizace může stát i plavání v jezeře! Nevěříte? Vyzkoušejte to, pokud máte pocit, že vás v životě táhnou nejrůznější citové problémy ke dnu. Podmínkou je samozřejmě plavecká zdatnost. Brzo ráno, když vycházející Slunce napomáhá novým začátkům, jděte k jezeru a přeplavte ho celé z jedné strany až na druhou. Při plavání si představujte, že temné vodní hlubiny pod vámi jsou ve skutečnosti vaše citové problémy, ale díky síle vaší vůle a obratným pohybům se snadno držíte nad hladinou a nic špatného vás nemůže stáhnout dolů. Soustřeďte se na to po celou dobu plavání. Tento jednoduchý obřad magicky podpoří vaši vnitřní sílu a citovou vyrovnanost!

Kartářka Melinda

Autor: red