Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 15°C

Prázdniny jsou v půlce: Kam vzít děti první srpnový víkend?

 • Hrad Bouzov láká na karneval po děti
  30. července 2015 | 07:00

  Tropická vedra už jsou snad pryč, a tak se mnoha lidem vrátila chuť vyrážet na výlety a všelijaké akce, které se konají na hradech, ve skanzenech či jen tak v přírodě. Tento víkend se můžete vydat do Rožnova za kováři, na Svojanov za divadlem, a pokud vás lákají rytířské bitvy, zkuste Vimperk. 

 • 1. Za divadlem na Svojanov

  ...

  Vydejte se na hrad Svojanov, na kterém nachystali na nadcházející víkend přehlídku divadla. „Připravili jsme celodenní vystoupení na sobotu i na neděli. Přes den budou k vidění zejména pohádky pro děti, na večer je program hlavně pro dospělé diváky,“ uvedl kastelán Miloš Dempír. Představení budou jak hraná, tak loutková.

  Více na www.svojanov.cz

 • 2. Ukažte dětem řemesla v Rožnově

  Nejoblíbenější skanzen v Česku působí malebným dojmem

  Už 25. ročník setkání mistrů starých řemesel – kovářů, kameníků, bednářů, klempířů a dalších řemeslníků – vypukne tento víkend ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Ukážou vám zpracování a opracovávání dřeva, stavebních a výrobních materiálů, výrobu štípaných plotů, dřevěných žebříků, loukoťového kola, násad do různého nářadí, dřevěných sudů, oken a dveří, restaurování historického nábytku. Mnohé z toho si budete moci vyzkoušet.

  Více na stránkách skanzenu

 • 3. Ohněm a mečem ve Vimperku

  ...

  Pátý ročník bitvy na vimperském Winterbergu vypukne v jednu odpoledne na zámeckých arkádách, letos pod názvem Ohněm a mečem. Návštěvníky čeká celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních výstupů a jiných kratochvílí.

  Více na webových stránkách akce

 • 4. Bouzov pořádá dětský karneval

   

  Hrad Bouzov láká na karneval po děti

  Po oba víkendové dny se na hradě Bouzov koná karneval pro děti, vždy od 16 do 18 hodin. Během akce si můžete připomenout řadu pohádek a filmů, v nichž se tento romantický hrad objevil.

  Zároveň tu po oba dny zvou na jarmark nazvaný Bouzovský mumraj aneb Markraběte Jošta turnaj – součástí jsou mimo jiné hry pro děti, dobová řemesla, historický průvod, poznáte také dobovou kuchyni a hygienu, uvidíte rytířský turnaj a šermířská vystoupení.

  Více na www.hrad-bouzov.cz

 • 5. Zubačkou z Tanvaldu do Kořenova

  ...

  Železniční společnost Tanvald připravuje na sobotu 1. srpna Slovenský den na zubačce. Těšit se můžete třeba na zvláštní vlaky po jediné české zubačce, ochutnávku slovenské kuchyně, krátký film z tisovecké zubačky, ale hlavně na modely železnic a kolejiště. Během dne budou po ozubnicové trati Tanvald – Kořenov jezdit dva páry zvláštních vlaků.

  Více na www.zubacka.cz

Diskuse ke článku
.