Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Tipy na volné dny: Přívoz na Berounce, divadlo, noc muzeí, Lego i věž frýdlantského zámku

 • Lodí po Berounce? V Černošicích pod bájným Kazínem ano!
  11. června 2015 | 06:00

  Následující dny si na své přijdou snad všichni. Nabídka různých aktivit je velká a neomezuje se jen na všední dny – jak je vidět z pozvánky do divadla Kašpar. Zatímco u Vltavy na Lipně můžete stavět lego, na Berounku vyrazte přívozem nebo si užijte historie na zámku Frýdlant. 

 • Když do muzea, tak v noci

   

  ...
  Autor: Prazskamuzejninoc.cz

   

  Muzejní noc už si během let vydobyla velké renomé i oblibu. Další ročník vypukne na mnoha místech, včetně pražských muzeí, už tuto sobotu 13. června. Letos se do Pražské muzejní noci zapojí 48 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 80 objektech. Nováčky letošního ročníku jsou Charita Česká republika, Knihovna AV ČR, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Galerie Villa Pellé, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Muzeum historických nočníků a toalet, Pražská plynárenská s Plynárenským muzeem a České dráhy s Vládním salonkem na hlavním nádraží.

   

  Více na stránkách Pražské muzejní noci

   

   

   

 • Rozmarná plovárna Antonína Důry

   

  ...
  Autor: Divadlo v Celetné

   

  Divadelní spolek Kašpar patří k souborům, které v červenci a srpnu nemají na programu divadelní prázdniny. V létě bude rušno nejen v Divadle v Celetné, ale tradičně také na hradě Kašperk. Od června do září nasazuje spolek Kašpar na repertoár letní speciál Rozmarné léto, koncerty a speciály pro ty, kteří chtějí vidět víc. A aby nezůstalo jenom u dospělých, i oblíbené představení Mikulášovy patálie má svou letní verzi – Mikulášovy prázdniny. Nejvyšší čas zarezervovat si lístky a místo v diáři. 

   

  Více na stránkách Divadla v Celetné

   

 • Rozhlédněte se z věže zámku ve Frýdlantu

   

  Video se připravuje ...
  .... • VIDEO: www.zamek-frydlant.cz

   

  Tenhle tip je až na příští víkend, alespoň budete mít čas si výlet do odlehlého kraje pořádně naplánovat. Příští sobotu a neděli tu mimořádně zpřístupní jako samostatnou prohlídku hradní věž. Z věže je krásný pohled na město i okolí včetně celého panoramatu Jizerských hor. Je nejstarší památkou Frýdlantska. Místní hrad je jedním z nejnavštěvovanějších historických objektů v České republice. Z původního gotického hradu během staletí vznikl rozlehlý renesanční zámek s bohatou výzdobou a rozsáhlými sbírkami nesmírné historické a umělecké ceny.

   

  Více na stránkách zámku

   

 • Berounka láká na přívoz

   

  ...
  Autor: Přívoz Kazín

   

  Nedaleko od Prahy, v Černošicích a okolí, mají novou atrakci. Na klidnou hladinu Berounky pod skálou Kazín tu vyráží přívoz. Zajišťuje přímé spojení mezi levým a pravým břehem řeky, spojí tak přístaviště Mokropsy a Kazín. Provozovatel zároveň nabízí vyhlídkové plavby.

   

  Více na www.privozkazin.cz

   

 • A co takhle Chebské dvorky?

   

  ...
  Autor: Chebskedvorky.galerie4.cz

   

  Už dnes, ale také zítra a v sobotu můžete vyrazit na Chebské dvorky. Velká výstava pod širým nebem v historickém centru města Cheb nabízí tvůrčí dílny, filmové projekce, prezentace designové tvorby, koncerty, divadla, interaktivní představení. Vystoupí mimo jiné Micl (Černé jaro), Gábina Fárová, Darina Alster & Jana Orlová Živý oltář, Traband, Chantal Poullain, Olats Otesoc, Dáša Vokatá a Oldřich Kaiser, Stinka, Amanitas, Už jsme doma & Buchty a loutky, Vobezdud, Minikapela (Ňam,Ňam), Umskup.

   

  Více na webu akce

   

 • U Lipna se staví z kostek

   

  ...
  Autor: Kostkománie

   

  V rámci areálu Amenity Resort Lipno probíhá až do září velká výstava nazvaná Kostkománie. Na návštěvníky na více než tisíci metrech čtverečních čeká svět filmů, pohádek, sci-fi, moderní i historické architektury a důmyslných technických modelů na ovládání, zároveň se mohou zapojit do stavby největšího města z kostek stavebnice Lego v Česku. 

   

  Mezi lákadla patří hrad Karlštejn, dvoumetrová věž Orthank z Pána prstenů, Mrtvá nevěsta z kultovního filmu Tima Burtona či Národní knihovna Jana Kaplického. Vše z kostek. 

   

  Více na webu výstavy

   

 • Liberecká zoo láká na giganty

   

  ...
  Autor: ZOO Liberec

   

  Do zoologické zahrady nemusíte jen za zvířaty, jak dokazuje nová expozice Giganti, kterou otevřeli v Liberci. Jde o unikátní kolekci modelů vyhynulých prehistorických zvířat i jejich lovců. Pro představu: obří pták moa, který připomíná pštrosa, dosahuje až těsně pod strop, na mamuta jsou také potřeba štafle a pravěký bobr se rozměry blíží slůněti.

   

  Více na webu ZOO Liberec

   

   

Autor: wall
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...