Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

10 nejpodivnějších hotelů světa: konečník, kanalizační roura i kotelna

 • description
  description
  description
  description
  10. dubna 2014 | 11:47

  Unavuje vás už dovolená v luxusních hotelech? Možná budete chtít vyzkoušet některý z mnoha jedinečných a někdy i vážně podivných hotelů, které se nacházejí po celém světě. Na prázdniny tak tentokrát můžete vyrazit do jednoho z 10 bizarních hotelů.

 • Hotel CasAnus - tlusté střevo s konečníkem

  CasAnus - hotel, který vypadá jako lidské tlusté střevo, nechybí mu ani řitní otvor.
  Za asi nejbizarnějším hotelem vůbec nemusíte cestovat příliš daleko. Najdete ho v Belgii, nedaleko hranic s Holandskem. Má tvar velikánského umělého střeva a nechybí mu dokonce ani obří konečník. Za nocleh v hotelu s příznačným názvem CasAnus, který je dílem výstředního holanského designéra Joepa van Lieshouta, zaplatíte v přepočtu asi 3500 korun za noc.
 • Das Park Hotel - kanalizační roura

  Das Park Hotel
  Opravdu levně a také ekologicky se můžete na svých cestách ubytovat v Rakousku. Nedaleko Lince jsou tam od května do října turistům k dispozici levné hotelové buňky. Jde vlastně o kanalizační roury s dveřmi, postelí a nočním stolkem. Cenu za přespání si určujete sami. Zaplatíte jen tolik, kolik uznáte za vhodné.
 • Hotel Palacio de Sal - solný palác

  Solíte rádi? Pak si zajeďte do bolívijských And, kde na Bílé poušti Salar de Uyuni najdete vskutku unikátní hotýlek. Je celý postavený ze soli, včetně nábytku.  "Turisté, kteří se k nám přijedou ubytovat nebo se jen porozhlédnout, často nevěřícně šťouchají do stěn a nakonec, nikým nepozorováni, stěny i nábytek ochutnají. Proto ten nápis..." popisuje majitel unikátního hotýlku nutnost - vyvěsit na stěny hotelu upozornění: Prosíme, nelízejte zdi.
 • Dog Bark Park Inn - obří pes

  Hotel pro milovníky psů najdete v městečku Cottonwood, ve státě Idaho. Za dvoulůžkový pokoj v největším beaglovi světa zaplatíte v přepočtu asi 2000 korun za noc. A jak to v takovém hotelu vypadá? Psí nohou vystoupáte do druhého patra, kde je útulný pokojíček. Druhý pokoj najdete přímo v hlavě, a v mordě je koupelna. Hotel je ale psí nejen zvenku, ale i zevnitř, kde vás překvapí dekorace vyrobené dřevořezbáři Dennisem & Francesem, kteří vyřezávají psí sošky jen pomocí motorové pily.
 • The Hobbit Motel - Hobití motel

  Pokud patříte mezi fanoušky Pána prstenů, měli byste zamířit na Nový Zéland do Hobbit Motelu v Otorohanze. Věrnou repliku hobitího pelouchu naleznete ve Woodlyn Parku. A je přesně takový, jaký si ho vysnil J. R. R. Tolkien. Ukrývá se v kopci, má kulatá okna i dveře a interiér je zařízený zcela po "hobitsku". Nemusíte ale mít obavy, že se tam budete cítit stísněně, vše je vytvořeno v rozměrech pro běžné lidi.
 • Null Stern Hotel - hotel s nulovým počtem hvězdiček

  Pokud máte hluboko do kapsy, určitě uvítáte tenhle hotel s nulovým počtem hvězdiček. Najdete ho ve švýcarském v St. Gallen. Jde vlastně o přetvořený atomový kryt. I když provedené změny nebyly nijak nákladné – přibyly jen postele a noční stolky. V pokoji pro více hostů ale za noc zaplatíte v přepočtu jen 150 korun.
 • Capsule Hotels - kapslové hotely

  V Japonsku, které je vyhlášené nedostatkem volného prostoru, vytvořili pro cestovatele takzvané kapslové hotely, které na první pohled vypadají spíš jako chladící boxy v márnici. V přepočtu za 600 Kč můžete přespat v kapsli o velikosti lidského těla, kde je ale dokonce i malá televize. Pokud ale trpíte klaustrofobií, radši tam přespat nezkoušejte.
 • IceHotel - ledový hotel

  Pro poněkud otrlejší cestovatele je určený ledový hotel. Třeba ten, který každý rok od konce listopadu do dubna najdete v Kanadě poblíž Quebecu. Z 10 tisíc tun ledu a 30 tisíc tun sněhu jsou zde vybudovány nejen tlustostěnné pokoje, ale i kino, bar, galerie nebo kaple, kde si své ano řekne ročně několik set párů. Z ledu je samozřejmě vytesán i nábytek včetně postelí, a dokonce i skleničky. Vnitřní teplota -5°C se sice s venkovními -40°C srovnat nedá, i tak je to ale dovolená hlavně pro otužilce.
 • V8 Hotel - hotel pro milovníky aut

  Pro milovníky aut je určeny tenhle hotel v německém Stuttgartu. Z automobilů je tady vyrobené v podstatě všechno: postele, sedačky, stolky. Zrcadlo v koupelně tvoří zrcátka. Pokoje jsou pojaté jako myčka, autodílna, kino, rallye...
 • Forest Hut Hotel - lesní chýše

  Ten, kdo má rád přírodu, by se zase měl vypravit do Švédska. Rustikální hotel Kolarbyn Ecolodge se nachází jen dvě hodiny jízdy od Stockholmu. Je v blízkosti vesnice Skinnskattebergu v lese Bergslagen. V těhle prapodivných lesních obydlích není elektřina, nenajdete tady ani sprchu. Přesto si tohle místo zamilujete! Můžete si tady užívat božský klid, poslouchat šumění větru v korunách stromů, zpěv ptáků a dýchat čerstvý lesní vzduch.

Diskuse ke článku
.