9 tipů, jak se zbavit pachu cigaretového kouře z vlasů i oblečení

 • Pokud jste strávila v místnosti s kuřáky celý večer, zápachu se jen tak nezbavíte!
  23. ledna 2015 | 06:00

  Znáte to! Přijdete k ránu domů z párty, vinárny nebo od přátel a zjistíte, že páchnete jako popelník. Všudypřítomný vlezlý kouř z cigaret se dolova nasákne do všeho, co jste na sobě měli. Zbavit se ho nebývá snadné. My ale víme, jak na něj.

 • Vyzkoušejte jedlou sodu

  jedlá soda
  Jedlá soda je skvělým pomocníkem, který by vám doma rozhodně neměl chybět. A to nejen v kuchyni. Dokonale totiž pohlcuje pachy. Zabírá na smradlavé popelníky, takže bude fungovat i na vlasy. Pokud si tedy z nějakého důvodu nemůžete vlasy umýt, nasypejte si ji lehce do vlasů a pak ji vykartáčujte. Možná budete muset postup opakovat víc než jednou.
 • Pořiďte si jablečný ocet

  Jablečný ocet
  Rozmíchejte 1/4 šálku jablečného octa v 2,5 šálku vody a roztok pomalu nalijte na hlavu. Nechte vlasy úplně vyschnout, přibližně šest hodin, a pak je umyjte klasickým šamponem. Ocet ale nikdy nepoužívejte na barvené nebo melírované vlasy.
 • Vylisujte si džus

  Pomerančový džus


  Fresh vás ráno skvěle probere, dodá vám potřebnou energii. Dokáže ale účinně odstranit i zápach z vlasů. Použijte zhruba 1/4 šálku čerstvě vylisované pomerančové šťávy na přelití umytých vlasů. Můžete ji také přidat do šamponu.

 • Zkuste rajčatovou šťávu

  Rajčatová šťáva
  Namočte si vlasy do rajčatové šťávy a nechte ji působit 10 až 15 minut, aby zbavila vaše vlasy zápachu. Abyste ji pak dobře vymyla, umyjte si vlasy studenou vodou a běžným šamponem.
 • Použijte aviváž

  ...

   

  Po umytí naneste do vlasů trochu aviváže a dobře ji opláchněte. Nejenom, že pomůže absorbovat zápach, ale také jim dodá příjemnou vůni. Navíc vás zbaví "zelektrizovaných" poletujících vlasů.

 • Vytvořte octovou páru

  Kalhotky
  Existují dva způsoby, jak odstranit zápach z oblečení, které z nějakého důvodu nemůžete vyprat. Tím prvním je horká voda a ocet. Naplňte vanu asi do 1/4 vařící vodou, přilijte trochu octa a pak nad vanu pověste oblečení, které jste dali na ramínko. Octem prosycená pára účinně pomůže zápach odstranit.
 • Čerstvý vzduch dokáže zázraky

  ...
  Tím druhým je obyčejné svěží povětří. Máte-li venkovní šňůru na věšení prádla, pověste oblečení tam a nechte čerstvý vzduch dělat svou práci. Pokud sušák venku nemáte, pověste prádlo do otevřeného okna. Čerstvý vzduch by měl pomoci.
 • Jedlá soda podruhé

  Praní prádla
  Pokud máte čas oblečení vyprat, přidejte do vody spolu s práškem i 1/4 šálku jedlé sody, která je opravdu osvědčeným pohlcovačem pachu. Někteří lidé dokonce přidávají lžíci jedlé sody ke každému praní. 
 • Bílý ocet

  Svetr
  Dalším osvědčeným trikem je přidat do vody na máchání 1/4 šálku bílého octa. Nebojte se, že oblečení pak bude smrdět kysele. Nepříjemná vůně octa totiž úplně vyprchá.

Diskuse ke článku
.
1080p 720p 360p
DesktopMobile