6 osvědčených triků, jak opticky zvětšit malý byt!

 • Bydlíte v malém bytě? Poradíme vám, jak ho opticky zvětšit!
  18. března 2014 | 12:00

  Mnoho z nás má problém, že svůj "život" musí vtěsnat do útulného, avšak malého bytu. A jelikož postel, skříň a stůl zkrátka potřebujeme, musíme si poradit jinak. Vyzkoušejte osvědčené triky, díky kterým alespoň opticky zvětšíte svůj svůj bytový prostor.

 • Rada první: Sjednoťte podlahu

  Bydlíte-li v malém bytě, měla by být podlaha ve všech místnostech stejná. Odlišné podlahové krytiny totiž vytváření hranice, které narušují prostor bytu a tak ho opticky zmenšují. Snažte se z malého interiéru udělat co nejvíce otevřený a jednolitý prostor.

  Nesnesete chladnou podlahu? Počítejte s tím, že koberec váš bytový prostor opticky ještě zmenší. Proto vždy sáhněte po jednobarevných tkaninách, které nenapáchají tolik zla jako vzorované koberce.

  Bydlení
 • Rada druhá: Nemějte holé stěny

  V malém bytě nikdy nesmí být holé stěny. Pověste obrazy, zrcadla, navrtejte poličky nebo si pořiďte samolepící tapetu, která stěnu oživí.

  Z obrazů jsou nejefektivnější například krajiny či pohledy na moře, protože jsou opticky hluboké a pokoji přidávají metry. Co se týče zrcadla, svým odrazem bytu opticky přidá metry. Ale všeho s mírou! Přeplněná zeď naopak může uškodit.

  Bydlení
 • Rada třetí: Malé byty potřebují světlo

  Čím více světla v bytě budete mít, tím bude působit větší. Počet oken ani intenzitu záření slunce neovlivníte, ale můžete si třeba pořídit pár malých lampiček a žárovky, které září na míle daleko.

  Nejúčinější je ovšem rozmístit po stropu malé bodové osvětlení, které hravě zvládne prosvítit celý byt. Čím více světýlek, tím lépe.

  Bydlení
 • Rada čtvrtá: Vyvarujte se barevným stropům

  Stropy v prostorově menších bytech by nikdy neměly být barevné. Bílý nebo alespoň světlý odstín totiž dokáže vyčarovat iluzi velmi vysokého stropu.

  Bydlení
 • Rada pátá: Nábytek by neměl "sedět" na zemi

  Při pořizování nového gauče, křesla či komody rozhodně vybírejte z těch, které mají alespoň pár centimetrů vysoké nohy. Všeobecně platí, že nábytek, pod kterým je alespoň trochu místa, vytváří dojem většího prostoru.

  Bydlení
  Bydlení
  Autor: Shutterstock
 • Rada šestá: Zbavte se "krámů"

  Pokud ve vašem bytě "dřímá" něco, co jste zhruba rok nepoužila, okamžitě se toho zbavte. V menších bytech se "harampádí" opravdu neztratí!

  Bydlení

Diskuse ke článku
.
1080p 720p 360p
DesktopMobile