Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 19°C

Vánočním trendům letos vládne bílá květinová výzdoba

16. listopadu 2009 | 15:05

Ve vánoční květinové výzdobě by letos podle nejnovějších módních trendů neměla chybět bílá barva, kterou mohou lidé kombinovat s dalšími barvami, například purpurovou.

Stálicemi vánočních dekorací bude i letos tradiční červená, zlatá a stříbrná. ČTK to řekla učitelka floristického designu z Floristické střední školy v Hradci Králové Radka Jedličková.

"Letos určitě vládne a základem trendů je bílá barva, doplněná některou z dalších barev, například fialovou či stříbrnou," řekla floristická designérka. Po bílé by měli letos sáhnout také vyznavači přírodních materiálů, kteří ji mohou při výrobě adventních věnců, svícnů a dalších dekorací kombinovat se zelenou barvou konifer. "V minulých letech se bílá objevovala ve vánoční výzdobě v kombinaci s šedou a dokonce i černou, letos je nová v tom, že je k ní vždycky přidaná jiná barva, která vedle ní vypadá luxusně a rozzářeně," řekla Jedličková.

Autor: Archív

Bez ohledu na módní trendy stále platí, že lidé mohou k vánoční výzdobě svých bytů použít tradiční barevné kombinace, například červenou barvu, slaměné či zlacené vánoční ozdoby. "Pokud chceme trvanlivou dekoraci, která nám vydrží po celý advent, může být vyrobena i z trvanlivějších materiálů, například dýhy, bukvic či kůry," dodala Jedličková.

Při přípravě květinové výzdoby před svátky by lidé měli zvážit, zda se bude hodit do jejich interiérů. "Rozhodně není nikde psáno, že všichni musí mít výzdobu podle trendů," řekla učitelka, která zájemce o výrobu vánočních dekorací upozorňuje na časovou náročnost.

Autor: Stars for Europe

"Lidé se mohou obrátit na profesionály, kteří by měli odvést luxusní práci. V případě, že se do výroby pustíme sami, tak hraje roli, že máme radost z celého tvoření, a mnoho lidí baví něco vyrábět," řekla Jedličková.

Upozornila také na to, že mnoho ozdob, které používají floristé, je v České republice obtížně k sehnání. "Lidé musí pátrat po obchodech či na internetu, ale hodně přízdob si mohou sami vyrobit, například z ozdobných drátků a dalších materiálů," dodala.

Autor: Archív

Autor: ČTK
Diskuse ke článku
.
Související články
Video se připravuje ...