Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Luxus ve Varech: K bytu mercedes!

2. června 2009 | 05:00

Neuvěřitelné! Prodané jsou téměř všechny luxusní byty ve Varech. A to i v době finanční krize. Za jakou cenu? Prostorný třípokojový byt za 16 milionů korun. Jedna realitní kancelář dokonce svým movitým klientům přidává ke klíčům od atraktivního bydlení jako bonus také klíčky od mercedesu!

V Rezidenci Bohemia je z celkových 29 bytů prodaných 14. Přitom jde o jedny z nejdražších ve Varech. Startovací cena je okolo 3900 eur (105 tisíc korun) za metr čtvereční.

„V nabídce máme mezonetové dvoupodlažní byty, které mají vlastní vnitřní schodiště a výstup na plochou střechu s úžasným výhledem na Vary,“ vychvaluje byty realitní makléř Jevgeny Kamaletdinov a dodává, že nyní dle typu bytu dostanete zdarma auto různé třídy značky Mercedes-Benz.

Kupujícími jsou především Rusové. „Byt za takovou cenu těžko koupí obyčejný Karlovarák. Vždyť zde máme nejnižší platy v republice,“ komentuje situaci s byty mladá maminka Kateřina (28).

„Nejlukrativnější lokalitou je pro Rusy samozřejmě lázeňská zóna v blízkosti kolonády, dále pak oblast na Vyhlídce a na Staré Louce,“ potvrzuje realitní makléřka Mirka Čiháková. Právě v těchto lokalitách se za poslední roky postavilo bytů nejvíce.

Levnější byty se dají pořídit na tzv.Čerťáku. Byt s větší terasou zde prodávají za 58 tisíc korun za metr čtvereční. I v této lokalitě není nouze o kupce. Z celkových 164 bytů je jich volných pouze 38. Největší poptávka je opět mezi Rusy, kteří tam kupují hlavně největší byty s terasami.

„Rusové akceptují jakoukoliv cenu. Byt ale musí být pěkný a nový,“ dodává Čiháková.

Autor: Kateřina Moravcová