Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Nestárnoucí hvězda Pomády: Olivia Newton John slaví 65. narozeniny, vypadá ale na 40

26. září 2013 | 14:30

Australská zpěvačka, kterou známe především z nehynoucí muzikálové klasiky Pomáda, kde po boku Johna Travolty zazářila v roli Sandy, ve čtvrtek slaví neuvěřitelné životní jubileum. Přesto vypadá Olivia Newton-John stále na 40.

Nestárnoucí kráska, která je držitelkou několika cen Grammy, je známou zpěvačkou a herečkou. Natočila několik převážně hudebních filmů. První singl jí vyšel v roce 1966. Větší úspěchy v podobě hitů If Not For You či Let Me Be There se dostavily o pár let později. Špičku amerických hitparád pak dobila v roce 1980 písní Magic a o rok později s hitem Physical. 

Důležitým zlomem v její kariéře však byla role ve slavném filmovém muzikálu Pomáda z roku 1978, kde si zahrála po boku Johna Travolty. Jako Sandy a Danny se zapsali do paměti mimo jiné i jejich slavným duetem "You're the one that I want", jenž se po celém světě prodal v milionech nahrávek. 

Život se však s hvězdou 70. a 80. let příliš nemazlil. První velkou ránu dostala v roce 1992 kdy jí lékaři zjistili rakovinu prsu. Diagnózu se navíc dověděla ten samý den, kdy zemřel její otec.

Olivia naráz změnila svůj život. Začala se zajímat o New Age, přísně ozdravila svůj jídelníček a po operaci a několika měsících rekonvalescence se uzdravila. Štěstí však příliš dlouho netrvalo. V roce 1995 ji po 11 letech manželství opustil herec Matt Latatanci, se kterým má dceru Chloe, která propadla anorexii.

Protože hudební svět si už našel jiné ikony, začala se zpěvačka více než vydávání desek věnovat podnikání. Její firma Koala Blue však šla postupem let ke dnu.

V osobním životě potkala kameramana Patricka McDermotta, vypadalo to na osudovou lásku. Po devítiletém vztahu však přišla další rána! V červnu 2005 se Patrick vydal na širé moře v rybářské lodi, odkud se už nikdy nevrátil.

Teď je snad po boku milujícího muže konečně opět šťastná. V roce 2008 se tajně provdala za o čtyři roky mladší podnikatele Johna Easterlinga. Olivia nyní doufá, že ji v životě čeká jen štěstí.