Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, déšť 19°C

Které šaty z Oscarů byly nejkrásnější v roce, kdy jste se narodila?

27. března 2022 | 06:00

Nejvýznamnější akce červeného koberce, která byla minulý rok původně plánována na únor, se vzhledem k situaci koronavirové pandemie přesunula na 25. dubna 2021. Tato událost se nikdy neobejde bez velkolepých rób a my si teď připomeneme, jaké šaty nás nejvíce zaujaly, a to už od roku 1948. Najděte si svůj rok narození a podívejte se, která žena byla nejvíc okouzlující a strhla na sebe veškerou pozornost.

Každý rok nás někdo oslní o trochu víc než ostatní. Vzhledem k tomu, že se loňský ročník nesl na vlně protikladů, kdy řadu střídmějších modelů vystřídalo několik těch pompézních, se netajíme tím, že naším letošním přáním je více okázalosti. Kdo ovládne červený oslavný běhoun 94. ročníku nejprestižnějších filmových cen, se dozvíme už dnes v nočních hodinách.

Při té příležitosti si pojďme připomenout, jaké róby zaujaly publikum i módní kritiky v minulých letech. Necháme vás nahlédnout až do roku 1948!

Loňskému roku bezesporu vládla herečka a zpěvačka Zendaya, jež rozzářila pověstný koberec žlutou róbou Valentino Haute Couture. Přestože jí dominoval průstřih v oblasti břicha, vyznívala velmi decentně a vkusně. Na to vsadila i anglická herečka Vanessa Kirby, své dlouhé šaty s efektní vlečkou v jemné růžové doplnila uhlazeným účesem i dramatickým líčením. Módní trojku smyslných průstřihů pak uzavírá herečka Carey Mulligan, která na sebe strhla pozornost opulentní zlatavou róbou z dílny Valentino Haute Couture. Nelze však opomenout ani herečku Amandu Seyfried, kterou známe především z filmu Mamma Mia. Okouzlila honosnou červenou róbou s hlubokým výstřihem značky Armani Privé, ve které uchvátila přítomné.

Ani rok 2020 se neobešel bez šatů, kterým jiné nemohly konkurovat. Za nás to byly bezprostředně ty, které vynesla půvabná herečka Natalie Portman. Protože černá dlouhá róba se zlatou výšivkou od Diora nebyla jen okouzlující, ale nesla také význam.

Outfit, kterým chtěla herečka promluvit, respektive protestovat. Šaty totiž Natalie doplnila o černý plášť připomínající kápi, na němž byla vyšita jména režisérek, které natočily velkolepé filmy. Přitom však tyto samotné tvůrkyně nebyly akademií nominovány. Pro tento výběr tak vzdáváme téhle krásce hold!

Na další hvězdné looky z roku 2020 se podívejte v následujícím videu:

Video se připravuje ...
Móda na Oscarech: Co oblékli Pitt, Zellwegerová, Pacino a zbytek Hollywoodu? • VIDEO: Reuters

V minulých letech byla nejosvícenější módní ikonou Lady Gaga. Ta nejenže na červený koberec  zvolila šperky od Tiffanyho, které vynesla i herečka Audrey Hepburn v roce 1961, ale navíc její šaty ztělesňovaly styl filmu Snídaně u Tiffanyho. A tak bychom mohly pokračovat...

Také se nemůžete dočkat stejně jako my, až spatříte okázalé róby slavných krásek? 

Najděte si v naší fotogalerii rok svého narození a podívejte se, kdo a s jakými šaty uspěl!

Autor: Markéta Luštincová, Žaneta Podlahová
Video se připravuje ...