Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

10 celebrit, které dopadly podobně jako Prince: Koho zabily drogy a léky?

 • Muk, Prince, Monroe
  22. dubna 2016 | 13:30

  Hvězdná kariéra a s ní spjatý stres. Nejedna celebrita kvůli depresím a přetíženosti sáhla po drogách, lécích a alkoholu. Naposledy zemřel legendární Prince, který byl údajně také závislý. Seznam těch, kteří omamným látkám podlehli, je ale mnohem delší.

 • Prince

  Zemřel americký zpěvák Prince (†57)
  Svět včera opustila další legenda: Prince. V 57 letech zemřel zpěvák a sexsymbol, který zářil především v 80. letech. Kolem příčiny jeho smrti jsou zatím pouze spekulace a dohady, ale údajně byl zpěvák závislý na opiátech.
 • Elvis Presley

  Elvis Presley - jeho začátky
  Král rock´n´rollu nikdy nezemřel, pouze se skrývá a čeká na comeback. To je verze poměrně velké skupiny lidí. Ti druzí se přiklánějí k teorii, že se ve svém domě předávkoval drogami, na kterých byl už dlouhou dobu závislý. Před 38 lety tak svět showbusinessu přišel o legendárního zpěváka a tanečníka. 
 • Michael Jackson

  Michael Jackson je už podruhé nejlépe vydělávající celebritou od své smrti.
  O králi popu se dobře vědělo, že má pro léky slabost. To se mu také v roce 2009 stalo osudným. Předávkoval se lékem Propofol a za jeho smrt byl odsouzen jeho lékař, který mu údajně velké množství léku předepsal.
 • Amy Winehouse

  Zpěvačku den před smrtí navštívil lékař, který jí řekl, že je v pořádku.
  Zpěvačka s jedinečným hlasem se potýkala s depresemi, závislostí na alkoholu a drogách. Závislost byla provázena nemocemi, a to vše také nakonec stálo za její smrtí. V roce 2011 zemřela, a zapsala se tak do Klubu 27. To je skupina hudebníků, kteří zemřeli ve věku 27 let.
 • Kurt Cobain

  Cobain dorazil na focení a hned se mu chtělo zvracet.
  Také člen Klubu 27. Zpěvák z americké skupiny Nirvana, muž, který okouzloval svým hlasem i vzhledem. Jako to bylo u velkého množství slavných, i jeho kariéru provázely drogy, konkrétně heroin. V roce 1994 byl nalezen s heroinem v krvi a prostřelenou hlavou.
 • Jim Morrison

  Zemřel i zakládající člen The Doors, klávesista Ray Manzarek (první zprava: frontman skupiny Jim Morrison)
  Další frontman kapely, další z Klubu 27. Raketový vzestup své kapely The Doors nezvládl a stal se závislým na alkoholu a především heroinu. Tím se také v roce 1971 předávkoval ve vaně.
 • Jimi Hendrix

  Jimi koncerty vždy prožíval.
  Říká se, že je nejlepším kytaristou všech dob. I on nezvládl svou slávu a v přelomovém věku 27 let zemřel. Údajně se zadusil zvratky po požití velkého množství alkoholu a tablet na spaní.
 • Marilyn Monroe

  Marilyn Monroe se nechala nafotit v sexy růžovém modelu ve svém bytě
  Marilyn Monroe se nechala nafotit v sexy růžovém modelu ve svém bytě
  Autor: INT
  Královna Hollywoodu, herečka, módní ikona a zpěvačka zemřela v šestatřiceti letech na předávkování léky. Kolem její smrti je plno spekulací a ani dnes se neví, jestli si léky vzala sama, nebo ji někdo zavraždil.
 • Heath Ledger

  Patrick Verona
  Šokující smrt amerického herce, který ztvárnil slavného Jokera. Přízeň dívek si získal ve filmu Zkrocená hora, kde si zahrál homosexuála. Od té doby byl považován za jednoho z nejhezčích herců. V roce 2008 byl ale nalezen mrtev v hotelovém pokoji, kde se předávkoval léky na spaní. Po smrti ještě získal sošku Oscara im memoriam právě za roli Jokera v Temném rytíři.
 • Whitney Houston

  Role v osobním strážci je navždy spojila.
  I Will Always Love You – píseň z filmu Bodyguard, kterou zná celý svět. A s ní i neuvěřitelnou zpěvačku s jedinečným hlasem. Houston je v Guinnessově knize zapsána jako nejoceňovanější umělkyně. V roce 2012 ji nalezli stejně jako Jima Morrisona předávkovanou léky a drogami ve vaně.
 • Petr Muk

  Petr Muk posmrtně dosáhl v anketě na 7. místo.
  Léky se staly osudnými i českému zpěvákovi Petru Mukovi. Tato příčina nebyla nikdy oficiálně potvrzena, ale obecně se ví, že Muk trpěl depresemi, a proto podléhal lékům a alkoholu. Právě tato kombinace ho údajně také usmrtila. 

Autor: vd
Diskuse ke článku
.