Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Seriál Atentát má úspěch! Seznamte se s hlavními postavami

 • description
  description
  description
  description
  19. října 2015 | 06:00

  Pokus o atentát na prezidenta České republiky je hlavním tématem nového původního seriálu, který diváky zaujal. První díl totiž zhlédlo téměř 850 tisíc lidí. Není divu. Výjimečný televizní projekt od tvůrců seriálu Expozitura má strhující děj a hvězdné herecké obsazení. V průběhu jeho vyšetřování je navíc postupně odkryta celá řada dalších kriminálních kauz. Pokud jste první díl neviděli, ten druhý si rozhodně nenechte ujít. Abyste věděli, na koho se můžete těšit, představíme vám hlavní hrdiny.

 • Prezident České republiky Václav Wolf

  Prezidenta republiky, bývalého politologa, který je zpočátku lehce povýšený a narcistní, skvěle ztvárnil herec Jan Kraus. Wolf se v průběhu seriálu mění na citlivějšího a zranitelnějšího, začíná přemýšlet o smyslu věcí, a tak se sbližuje se svojí nejbližší ochránkyní Terezou.

  Paradoxem je, že režiséři tuto roli nabídli hned několika populárním hercům v čele s Jiřím Bartoškou, ale všichni odmítli. "Proslýchá se, že to bylo kvůli zřejmé podobnosti s Václavem Klausem," prozradil Blesku dobře informovaný zdroj z televize Nova.

 • Ochranka prezidenta Tereza Hodačová

  Tereza, kterou si zahrála herečka Hana Vagnerová, na začátku pracuje v ochrance premiéra, v průběhu prvního dílu ale přešla do ochranky prezidenta. Po rozchodu s Danem žije osaměle, nejvíc se stýká se svým otcem, matka jí bohužel už zemřela. Po pokusu o atentát na prezidenta sleduje Dana Chládka, s nímž v minulosti pracovala, a na základě jeho starších vyšetřování se snaží rozklíčovat propojení ruských zájmů s prezidentem a z toho vyplývající zločiny.

  Hanka Vágnerová má ráda netradiční formu sportu • VIDEO: Adam Balažovič
 • Soukromý vyšetřovatel Dan Chládek

  Dana, kterého si také pamatujete z Expozitury, hraje Robert Jašków. Momentálně ale pracuje v Útvaru pro boj s organizovaným zločinem (ÚOOZ). V průběhu seriálu se dozvíte, že tam dělal šéfa, ale protože narazil na nepohodlná fakta, byl sesazen. Jeho syn mezitím vyrostl v puberťáka, manželka stále pracuje jako státní zástupkyně. Dan v současnosti žije sám a na vlastní pěst vyšetřuje podivné případy kolem prezidenta.

 • Manželka prezidenta Ester Wolfová

  V roli prezidentovy manželky, bývalé herečky, která skoncovala s hraním, když se stala první dámou, uvidíte skvělou herečku Annu Šiškovou. Ester se svým manželem už žije jen formálně, je kousavá, uráží ho. Ale někdy právem. Je to neřízená střela, která si navíc ráda přihne a stále vymetá večírky. Jde sice o velmi udržovanou dámu, ale vypadat na třicet už nikdy nebude. Přesto má potřebu si stále něco dokazovat tím, že je manželovi nevěrná s náhodnými mladíky.

 • Prezidentův poradce Jiří Forestek

  Šéfa prezidentových poradců, který je vůči hlavě státu nejen servilní a úlisný, ale také skutečně oddaný, si zahrál Marek Taclík. Forestek je dokonalým amplionem jeho názorů, vůči názorům okolí je ale pohrdavý. Snaží se hrát si na intelektuála. Zpočátku se snaží Tereze jako nové ochránkyni prezidenta vlísat do přízně, posléze se ale projeví jako její nepřítel.

Klíčová slova: vip, seriál, atentát
Diskuse ke článku
.