Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Cesty domů začínají už v pondělí! Seznamte se s novými postavami

 • Na docenta Bernáta, kterého hraje Alois Švehlík, se v předchozí sérii štěstí zrovna neusmívalo. Teď se snad jeho karta obrátí k lepšímu.
  17. srpna 2014 | 06:00

  Nejnovější řada seriálu Cesty domů vzájemně mezi sebou propojí dvě rodiny. Tou spojnicí nebude tentokrát nenávist ani tragédie, ale láska, která se začne pomalu rodit mezi dvěma hrdiny z obou rodin. Těšit se můžete na několik nových postav, i návrat některých starých známých postav, které jste si velmi oblíbili.

 • Záchranářka Lucie

  Cesty domů
  Autor: archiv TV Prima
  Žena mezi dvěma muži. To je záchranářka Lucie, která si chce žít po svém. Jedna z nových a zásadních postav deváté řady Cest domů. Hraje ji Henrieta Hornáčková.

   


   

  "Lucie vyrůstala pouze s mámou, uznávanou lékařkou. Svého otce neznala, a teprve po delší době se dozvěděla, že je také vyhlášený kardiochirurg a velká kapacita ve svém oboru. Momentálně je vdaná za muže jménem Mikuláš, s nímž se ale rozvádí, protože chodí s jeho mladším bratrem Adame. Tam někde začíná příběh seriálu. Lucka je mi hodně sympatická, je to holka od rány. Musí být, když pracuje jako záchranářka. S ničím a s nikým se moc nemaže a na všechno má svůj názor. Nechá si poradit, ale jen když ona sama chce, jinak si moc nenechá do ničeho mluvit. Skoro bych řekla, že je celý její seriálový tatínek, kterého hraje Alois Švehlík a kterého postupně poznává," říká Henrieta Hornáčková.

 • Lucčina matka Blanka

  Cesty domů
  Autor: archiv TV Prima
  Blanku Lipovou jste v minulosti měli možnost poznat jako skvělou specialistku na kardiochirurgii a bývalou přítelkyni Rudolfa Bernáta, která se na skok objevila v Hradišti. Teď se na ni můžete těšit opět, protože Blanka a s ní i její herecká představitelka Jana Janěková se do seriálu vrací. A můžeme prozradit, že se potkáte s Blankou, která je trochu jiná než ta, s níž jste se zhruba před rokem a půl seznámili.

   


   

  "Diváci Blanku poznali jako velmi emancipovanou a suverénní ženu, ve své profesi velmi uznávanou, která si jde tvrdě za svým profesním cílem. Je vynikající kardiochirurg a nová řada ji představí jako primářku tohoto oddělení a zároveň jako šťastnou ženu, která se vdává, bere si svou dávnou lásku Rudolfa Bernáta. Blanka je člověk, který velmi potřebuje lásku, asi jako každý z nás, ona to ale celá léta skrývala. Tím, že musela obstát v profesi i v životě, si nemohla dovolit dávat moc najevo své city. Vlastně jí to nedovolila ani hrdost. Blanka má totiž dceru, kterou vychovala sama, svému partnerovi neřekla, že čeká dítě. Je to silná žena a velká osobnost, teď se ale bude muset učit žít v páru. A možná se na stará kolena naučí pracovat i se svými emocemi," říká Jana Janěková.

 • Blančina kamarádka Hedvika

  Cesty domů
  Autor: archiv TV Prima
  Hedvika se nezdá. Dokáže pohladit i pořádně vynadat. A hlavně od ní nikdo neodchází s prázdným žaludkem. Taková je Hedvika, starostlivá matka a nejlepší kamarádka v podání herečky Martiny Hudečkové.


  "Hedvika je na začátku příběhu starostlivá matka dvou dospělých synů, která mezi nimi hasí počínající konflikty. Vychovala také dceru své nejlepší kamarádky. O kamarádku ale tak trochu přišla, protože ta se vdala a odstěhovala do jiného města. Hedvika by měla vypadat jako nenápadná obyčejná paní, která dokáže držet v chodu domácnost, umí každého vyslechnout, neváhá přispěchat s pomocí. Ona má ale i svůj soukromý život, který může přinést i velmi nečekané momenty. Je to ženská, která vypadá na to, že umí tak maximálně péct štrúdl, ale diváky překvapí, čeho všeho je schopná," říká Martina Hudečková.

 • Ekonom a obchodník Mikuláš Navrátil

  Cesty domů
  Autor: archiv TV Prima
  Rozporů plný Mikuláš Navrátil, starší syn Blančiny kamarádky Hedviky, je ekonom a obchodník, který zabředl do čachrů s nemovitostmi. Teď se vrací z vězení a zjišťuje, že nic už nebude takové jako dřív. Jeho postavu ztvárnil Petr Štěpán.


  "I na mě dělá dojem trochu záhadného chlapíka. Napomáhá tomu jeho kriminální minulost. Dva roky seděl za podvody s nemovitostmi. Teď se vrací z vězení, aby zjistil, že mu mezitím bratr odvedl ženu. Divák očekává nějaký konflikt. Dočká se ho, a i když se pak vztahy mezi bratry urovnají, stále to bude mezi nimi doutnat. Mikuláš sice seděl, ale za zpronevěru, není to žádný násilník, i když se občas projevuje trochu agresivně a možná leccos tají. Přesto, že má Mikuláš za sebou negativní minulost, jeví se jako kladná postava, ale má v sobě nějaký zvláštní spodní proud. Vypadá to, že začne pracovat v realitní agentuře, taky docela umí oblbovat ženy. Zatím je dost zničený z toho, že od něj odešla Lucie, ale tipl bych si, že si brzy najde nějakou náhradu. Jako by nad ním neustále visel nějaký otazník," říká Petr Štěpán.

 • Mikulášův mladší bratr Adam Navrátil

  Cesty domů
  Autor: archiv TV Prima
  Adam, kterého hraje Petr Lněnička, je tak trochu jouda a se svým bratrem Mikulášem soupeří o jednu ženu. Mladšího a úspěšného neurochirurga Adama, který začal chodit se ženou svého bratra.


  "Ještě není úplně jasné, jestli bude kladná postava nebo ne. Bylo by dobré, kdyby se ukázala nějaká jeho negativní stránka, aby měl víc vrstev. Adam začal chodit s bratrovou ženou. Svědčí to o tom, že je trochu zakomplexovaný chlapík, který má mindrák ze staršího bráchy. Naopak v profesním životě se chová daleko dospěleji než ve vztahu se svými blízkými. Práce ho staví do trochu lepšího světla," říká Petr Lněnička.

Klíčová slova:  seriál, cesty domů, nové postavy
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...