Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Nové díly Ulice: Zamilovaná Miriam Hejlová! Kdo si získal její srdce?

11. srpna 2014 | 13:00

Láska kvete v každém věku. A nevyhne se ani vaší oblíbené učitelce v důchodu Miriam Hejlové, ačkoliv se jí zatím od rozchodu s Vlastimilem Peškem zuby nehty bránila. Komu se nakonec podaří dostat se hlouběji do jejího srdce? A má tenhle vztah vůbec šanci?

Před pár lety byla Miriam (Hana Maciuchová) poněkud upjatá, staromilská středoškolská profesorka. Díky přátelství s Vlastimilem Peškem, které se nakonec změnilo v milenecký vztah, dokázala zapomenout na manžela Cyrila, který ji opustil před třiceti lety. Plány na svatbu ale vzaly za své ve chvíli, kdy se Cyril znovu objevil v jejím životě a začal o ni usilovat. Miriam nakonec Vlastimila opustila. K Cyrilovi se ale nevrátila.

Když ale zjistila, že bývalý manžel umírá na rakovinu, bylo to pro ni hodně bolestivé. V posledních chvílích života mu pak byla obrovskou oporou. Sama ale nezůstala. Její život zaplnila sympatická snacha Lenka a vnučka Mirinka.

Miriam zjišťuje, že ji kriminalista Peter zajímá víc, než si sama byla ochotná připustit.
Pak ale do jejího života nečekaně vstoupil major Peter Kadlec (Emil Horváth ml.). Seznámili za vskutku dramatických okolností a zpočátku to na přátelství mezi nimi rozhodně nevypadalo. Kadlec totiž v rámci vyšetřování smrti Kláry Peškové zatkl jejího nevinného syna Jardu (Martin Hofmann).

Když se nakonec pravý viník přiznal a případ byl vyřešen, začali se sbližovat. Stali se z nich dobří přátelé a Miriam dokonce zjistila, že ji Peter zajímá víc, než si sama připouští.

Jenže se tím ocitla ve složité životní situaci, kdy musí volit mezi srdcem a rozumem. Bude si muset ujasnit, zda je vůbec schopna navázat blízký vztah s někým, kdo takto zasáhl do života jejích blízkých včetně Vlasty Peška (Rudolf Hrušínský) a odpovědět si na otázku, jak by jejich případný vztah přijalo okolí a především Jarda. Zajímá vás, jak se rozhodne? Sledujte nové díly seriálu Ulice a dozvíte se to! Desátá řada startuje už v pondělí 18. srpna.